Trendyol, Dünya Sanat Günü’nü Bağımsız Sanatçılarla Kutluyor

Trendyol, sanatçılar ve sanatseverler arasında dijital köprüler kurarak sanatın erişilebilirliğini ve etki alanını artırmak için çalışmaya devam ediyor. 2021 yılında başlattığı Trendyol Sanat projesi ile Türkiye’de ilk kez bir e-ticaret platformunda sanata ve sanatçılara özel alan açan Trendyol, 15 Nisan Dünya Sanat Günü’nde herkesi bağımsız sanatçıları yakından tanımaya ve eserlerini incelemeye davet ediyor.

Trendyol, Dünya Sanat Günü’nü Bağımsız Sanatçılarla Kutluyor

Dijital dünyada sanatın adresi haline gelen Trendyol Sanat ile sevdiklerinize bir sanat eseri hediye etmek ya da evinizi veya ofisinizi sanatsal bir dokunuşla güzelleştirmek artık çok kolay. Teknolojik yetkinliğini tüm ekosisteminde pozitif etki yaratmak üzere kullanan Trendyol, dijital sanat platformu Trendyol Sanat sayesinde çağdaş sanatı her an herkes için ulaşılabilir kılıyor. Trendyol, 15 Nisan Dünya Sanat Günü’nü bağımsız sanatçıların yeteneklerine, yaratıcılıklarına ve eserlerine dikkat çekerek kutluyor.

Genç Yeteneklere Dijital Erişim Fırsatı

Kuruluşundan bu yana “dijital uçurumun hayatın her alanında kapatılması” hedefini benimseyen Trendyol’un 2021 yılında Türkiye’de bir ilk olarak başlattığı Trendyol Sanat, dijital dünyada sanata ve genç sanatçılara alan açma misyonunu üstleniyor. Böylelikle güzel sanatlar fakültelerinden mezun olan binlerce öğrenci ve sanat dünyasına yeni adım atan genç yetenekler kendilerini ifade etme fırsatı buluyor. Sanatçılar için eserlerini sergileyebilecekleri yeni bir alan yaratan Trendyol, sanatseverlerin de yeni sanatçıları keşfedebilmelerine, eserleri yakından inceleyebilmelerine imkan tanıyor. Trendyol Sanat, böylelikle genç sanatçılar başta olmak üzere tüm sanatçılarla Türkiye’nin farklı illerinde sanata ulaşmakta zorlanan sanatseverler arasında dijital köprüler kuruyor. 

Sanatseverlerin İlgi Haritası

Trendyol Sanat’a gösterilen ilgi, öngörülebileceği gibi İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde yoğunlaşıyor. Ancak, sanata kolay erişimin keyfini çıkaranlar bu illerle sınırlı değil. Antalya’dan Muğla’ya, Siirt’ten Giresun’a kadar Türkiye’nin dört bir yanındaki sanatseverler, Trendyol Sanat’ın zengin koleksiyonundan çeşitli disiplinlerde eserler satın alarak ev ve iş yerlerini sanatsal dokunuşlarla süslüyorlar. Ocak 2024’ten bu yana Trendyol Sanat’ta en çok tercih edilen kategori dijital baskı olurken, geçtiğimiz yılın favorisi olan resim kategorisi de popülerliğini koruyarak ikinci sırayı alıyor. Fotoğraf, baskı, gravür, geleneksel Türk sanatları ve heykel gibi diğer kategoriler de sanatseverlerin ilgisini çeken disiplinler arasında yer alıyor. Toplam 18 farklı ilde yaşamlarını sürdüren genç sanatçılar, Trendyol Sanat aracılığıyla kendi bölgelerinin sınırlarını aşarak Trendyol’un geniş kullanıcı kitlesine ulaşma olanağı buluyorlar.

Parmaklarınızın Ucundaki Sanat

150’den fazla sanatçının 1000’e yakın eserine ev sahipliği yapan Trendyol Sanat’a, Trendyol mobil uygulamasından ve internet sitesinden ulaşılabiliyor. Sanatçıların resim, baskı, gravür, fotoğraf, heykel, cam, seramik, illüstrasyon ve grafik gibi pek çok disiplinde ürettikleri özgün ve yaratıcı eserler, bu platformda sanatseverlerle buluşuyor. “Hizmetlerim” alanında yer alan Trendyol Pozitif Etki logosuna ya da linke tıklayarak Trendyol Sanat’ı inceleyebilirsiniz.