Timberland X CLOT Kapsül Koleksiyonuyla Karşımızda

Timberland x CLOT işbirliğiyle ortaya çıkan, Uzak Doğu esintili tasarımlar ikonik parçalara yeni bir yorum katıyor. Her iki markanın en iyi yönlerini yansıtan, özenle tasarlanmış kapsül koleksiyonda, CLOT’un  Doğu-Batı- anlatısı, Timberland’in outdoor mirasıyla harmanlanıyor.

Kapsül koleksiyonda yer alan tekstil parçaları, Uzak Doğu esintili detayları yansıtan iş kıyafeti stillerini içeriyor. Koleksiyon genelinde yüzde 100 organik ve geri dönüştürülmüş pamuk dahil olmak üzere doğal ve geri dönüştürülmüş malzemeler bulunuyor. Timberland’in imzası olarak kabul edilen buğday renk, koleksiyondaki ceket ve pantolonlarda karşımıza çıkıyor. 

İşbirliğini değerlendiren Timberland’in Küresel Ayakkabı Tasarım ve Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Chris McGrath: “CLOT ile gerçekleştirdiğimiz bu ortaklığının her adımı harikaydı. İki markanın özünü yansıtan, özgün ve ilerici bir koleksiyonu hayata geçirmek gerçek anlamda yaratıcı bir deneyimdi.”

CLOT markasının Kurucusu ve Yaratıcı Direktörü Edison Chen devam ediyor: “Ejderha motifleri tasarımlarımızda her zaman öne çıkmıştır. Bu motif mistik bir simge, güç gerektiriyor ve Çin kültürünü çok iyi temsil ediyor” diyor ve ekliyor: “Nakış ise, geçmişin el dikişi kültürüne ve soyut olarak dövme kültürüne bir göndermedir. Ejderhalar ve tüm o eski motifler dövme sanatında insanların tercih ettiği Çin dövmeleri olarak karşımıza çıkıyor.”

Ejderha figürü, yağmuru kontrol etme yeteneği nedeniyle Çin’de önemli bir koruyucu tanrı olarak kabul edilir. Geçim kaynakları tarıma bağlı olan antik Çinliler, yağmur ve iyi şans dilekleri için ejderha dansları yaparlardı. Gelenek nesiller boyu devam ediyor ve dünyadaki tüm “ejderhanın torunlarını” birbirine bağlayan bir birlik ve gurur kutlamasına evriliyor. Timberland x CLOT  işbirliği de koleksiyonun  kampanya videosunda bu gelenekten esinlendi. Videoda koleksiyondaki parçaları giyerek ejderha dansı yapan dansçılar yer alıyor.

Chen, “Kampanya videosunda ejderha dansını kullandık çünkü üstlendiğimiz görevi tamamlamak için çok fazla kişiye ihtiyacımız var” diyor. “Timberland sürdürülebilirliği gözeten ve içinde yaşadığı gezegeni seven bir şirket. CLOT olarak bu unsurlar bizim de temel değerlerimiz arasında yer alıyor. Daha iyi bir dünyaya ulaşmak için uyum ve ekip çalışmasına ve daha fazla insana ihtiyacımız var.”

Timberland x CLOT koleksiyonunda motifler ve işlemeler öne çıkıyor. Kapüşonlu sweatshirt, uzun ve kısa kollu tshirtler, buğday rengi nakış desenli kanvas ceket ve işlevsel tasarımıyla nakış desenli pantolon koleksiyonda dikkat çekiyor.