Timberland ve Samuel Ross İkinci Kez İş Birliği Yapıyor

50’nci yıl kutlamaları kapsamındaki Future73 projesi ile Timberland, ikonik botunu yeniden hayal etmek ve geleceğe taşımak için altı vizyoner tasarımcı ile bir araya geliyor. Samuel Ross ve Timberland ikinci kez Future73 koleksiyonunda buluşuyor. Ross, A-COLD-WALL tarzını yansıtan tasarımı, işlevselliği ve el işçiliğini bu koleksiyona taşıyor.

Timberland, dördüncü Future 73 koleksiyonu için ikinci kez A-COLD-WALL* ve kurucusu Samuel Ross ile bir araya geliyor. İkinci Timberland® x Samuel Ross Future73 Koleksiyonunda yer alan ürünler arasında orijinal Timberland® botun yepyeni bir ‘Jet Black’ rejeneratif deri görünümü, GORE-TEX mirasını yansıtan 3- eye lug kalın tabanlı ayakkabı ve Timberland arşivlerinden çıkan parçalarla tasarlanan giyim ürünleri yer alıyor.  

İş birliğini değerlendiren A-COLD-WALL* Kurucusu Samuel Ross, “Bu koleksiyon el işçiliğinin, aile atölyelerinin ve korunması gereken çıraklık kavramının geri dönüşüdür. Bu sebeple bu kapsül koleksiyonun büyük bir kısmını İtalya’da üretmeyi ve taklit edilemeyecek el teknikleri kullanmayı tercih ettik” diyor. 
 
Ross, Timberland® x Samuel Ross Future73 birlikteliğinin ikinci koleksiyonunda, Timberland’in ikonik ürünlerini yorumluyor ve ortaya fermuarlı Premium 6-Inch Bot (9.999 TL) çıkıyor. Bu bot, tamamı ‘Jet Black’ renkte, üstün kaliteli bir rejeneratif deri kullanılarak üretilen, yalın ve minimalist bir tasarıma sahip. Botun yan kısmında yer alan fermuar, ürüne farklı bir stil katarken, ekstra yol tutuş ve gün boyu konfor için destekli tabanıyla dikkat çekiyor.  
 
Koleksiyonda yer alan, zorlu mevsimler için tasarlanan ve koyu safir mavisi renge sahip kalın tabanlı ayakkabı ise GORE-TEX iç astara ve Timberland’in tekne ayakkabıları mirasından esinlenen 3-eye lug görünüme sahip (9.499TL)   
 
Timberland® x Samuel Ross Future73 koleksiyonu genelinde, el işçiliğinin ruhunu yansıtan detaylar ve farklılıklar, deri patinasından baskılara kadar her yerde karşımıza çıkıyor. Koleksiyondaki Chore Ceketlerin tasarım süreci ise her birini eşsiz kılmaya odaklanan bir vizyonu yansıtıyor. Ceketlerin tasarım sürecinde farklı pigmentlerle elle boyama işlemi yapılırken, fazla ısı verilerek ve değiştirilerek her bir ceketi birbirinden farklı olması sağlandı.  
 
Timberland arşivlerinden ilham alarak tasarlanan ve Ross’un vizyonuyla karşımıza çıkan yeni koleksiyonda, Dark Safir Timberland® x Samuel Ross Future73 Chore Ceket, Siyah Kapitone Yelek, Rus Oksit Gömlek Ceket, Siyah Kargo Pantolon, Forged Iron ve ‘Volt Blue Sweatshirt ve ‘Moonscape’ Süveter bulunuyor.  
  
İkinci Timberland® x Samuel Ross Future73 Koleksiyonu 29 Ağustos’tan itibaren www.timberland.com.tr, Timberland® mağazaları, seçkin perakende ve e ticaret noktalarında satışa sunulacak.