Timberland, Christopher Ræburn Earthkeepers® Yürüyüş Ayakkabılarını Tanıttı

Timberland, Earthkeepers Raeburn koleksiyonuyla eko-bilinçli ve sürdürülebilir üretim anlayışına liderlik etmeye devam ediyor. Koleksiyonda yer alan Earthkeepers® by Raeburn GreenStride™ Edge EK+ kadın ve erkek yürüyüş ayakkabıları eko-inovasyon ve arşiv parçalardan ilham alarak tasarlandı.

Timberland’in çevre dostu ve yenilikçi ürün anlayışını en üst seviyeye taşımayı başaran Earthkeepers by Raeburn koleksiyonu, yüksek kaliteli, dünyaya ve çevreye duyarlı malzemeler kullanan çevreye duyarlı tasarım felsefesinin bir yansıması olarak karşımıza çıkıyor.  Christopher Raeburn ve Timberland işbirliği bu sezon macera ve keşif deneyimleri için ihtiyaç duyacağımız  her şeyi bir arada sunuyor. Koleksiyonda öne çıkan minimal tasarım yaklaşımı, temel unsurlara odaklanıyor. İhtiyaç duyulandan fazlasını almamaya ve böylece de doğa üzerindeki etkiyi minimumda tutmayı teşvik etmeyi hedefliyor.

Eko-inovasyon ve arşivden ilham alınarak tasarlananan Earthkeers® by Raeburn GreenStride™ Edge EK+  kadın ve erkek yürüyüş ayakkabılarının tasarımında, Timberland’in geçen sezon tanıttığı en çevreci taban teknolojisi GreenStride™ konforlu tabanlar yer alıyor. Şeker kamışı ve ağaçlardan elde edilen doğal kauçuk malzeme içeren GreenStride™ tabanlar yüzde 75 yenilenebilir biyo-bazlı malzeme içeriyor. Earthkeers® by Raeburn GreenStride™ Edge EK+  kadın ve erkek yürüyüş ayakkabıları, aynı zamanda en az yüzde 50 geri dönüştürülmüş plastik içeren, nefes alabilir ReBOTL™ astara ve Tencel™ x Refibra™ kumaşa sahip. Aykkabılarda yer alan kauçuk burun koruması, uzun yürüyüşler ve trekking deneyimleri için dayanıklı bir katman sağlarken, ayakları da koruyor.

Doğadan ilham alan renk tonlarına sahip, minimal tasarımlı Earthkeers® by Raeburn GreenStride™ Edge EK+  kadın ve erkek yürüyüş ayakkabıları, bej renkli kadın modeli ve turuncu bağcıklı erkek modeli seçenekleriyle karşımıza çıkıyor. (2.719TL)

Bağcıksız model tercih edenler için kullanışlı, pull-on tarzında tasarlanan Earthkeers® by Raeburn GreenStride™ Edge EK+ erkek modeli ise kavrayıcı dış tabanı sayesinde uzun yürüyüşler sırasında ayağa ekstra destek sunuyor. (2.559TL)