Thermage FLX İle Cildiniz Pürüzsüzleşiyor!

Ameliyatsız ve enjeksiyonsuz, sadece tek seanslık Thermage FLX uygulamasıyla vücudunuzun farklı bölgelerinde cildinizi sıkılaştırmak ve yaşlanma belirtilerini azaltmak mümkün.

Thermage FLX İle Cildiniz Pürüzsüzleşiyor!

Alanında öncü olan Thermage FLX kişisel ihtiyaçlara göre özelleştirilebiliyor, hızlı ve kalıcı etki yaratarak yüz, göz çevresi, boyun, kol, karın, göğüs, popo, bacak ve dizlerdeki kırışıklıkları tek seansta tedavi edebiliyor. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Leyla Arvas yöntemle ilgili detayları anlattı.

Anında ve uzun süreli sıkılaştırma etkisi

Yaş almaya bağlı olarak, kolajen yapısında meydana gelen kayıplar sarkmaya, ince çizgilere ve kırışıklıklara sebep olur. Tek seanslık bir uygulama olan Thermage FLX kullandığı radyofrekans teknolojisi ve titreşimli özel başlığıyla kolajen liflerinin kasılmasını ve cildin bu sayede sıkılaşmasını sağlarken uzun vadede kolajen yapımını uyarır. Tek bir seanstan sonra cilt daha pürüzsüz ve sıkı bir hal alırken takip eden dönemde kolajenin artmasıyla cilt yeniden şekillenir ve lifting etkisi her geçen gün daha görünür hale gelir. Böylece hızlı ve kalıcı bir etki ortaya çıkar.

Sarkmanın görüldüğü bütün bölgelere uygulanabiliyor

Farklı başlık ve uygulanan atım sayıları ile kişisel ihtiyaçlara göre özelleştirilebilen bir tedavi imkanı sunan Thermage FLX, yüze, göz çevresine ve vücudun sarkma gösteren her bölgesine uygulanabilir. Ağız, göz, alın çevresindeki çizgi ve sarkmaların giderilmesi, çene ve boyun hattının belirginleşmesi, karın ve bacaklarda daha gergin ve pürüzsüz bir cilt sağlanması sadece tek bir seansta mümkün olabilir. Göz kapağı düşüklüğünü azaltma etkisiyle daha canlı bir görünüm sağlayabilen uygulama, kollarda, karın ve göğüs bölgesinde, popo, iç bacak ve dizlerde de cildin sıkılaşmasını sağlar.

Yüksek konforda tedavi

Ameliyatsız cilt sıkılaştırmada öncü olan Thermage FLX 18 yılı aşkın bir klinik deneyim sonucu dünya çapında 2,5 milyondan fazla tedavide kullanılmış bir cihazdır. Radyofrekans enerjisini kullanan Thermage FLX’in yayınlanmış klinik çalışmalarla etkinliği ve rahatlığı kanıtlanmıştır.  Uygulama sonrası istirahat gerekmez. Günlük aktivitelere ve çalışma hayatına hemen dönülebilir. Thermage FLX bu özelliği ile diğer tedavilerden ayrılır.

Tedavi sırasında cihaz cilde temas ettiğinde kısa bir ısınma hissi ortaya çıkarken sistemin konforlu uygulaması sayesinde rahatsızlığı en aza indirmeye yardımcı olan ve cildi korumaya alan soğuma etkisi devreye girer. Tedavinin ölçülebilir sonuçları tek bir seansı takiben 2. haftada ortaya çıkmaya başlar. Ciltteki iyileşme 4-6 ay içinde kademeli olarak belirginleşir. Uygulamanın kalıcılığı cildin durumuna ve kişinin yaşlanma sürecine bağlı olarak değişkenlik gösterirken genellikle etkisini 2 yıla kadar korur.