Tea Co’dan Çevreye Ve Sağlığa Zarar Vermeyen Müslin Poşet Çay

Dünyanın farklı bölgelerinden özenle toplanan çayları tüketicisiyle buluşturan Tea Co, Türkiye’de ilk kez kullanılan, %100 pamuktan müslin bez çay poşetleriyle bu alanda fark yaratıyor.

Tamamen el işçiliğiyle üretilen müslin bez çay torbaları, demlenen çaya nano ve mikroplastik kalıntısı bırakmayarak sağlığa zarar vermezken, doğada tamamen çözünebilmesi nedeniyle de çevreyi koruyor.

Ayrıca müslin bez çay torbalarının geniş ve gevşek yapısı, çay yapraklarının daha rahat hareket ederek çayın daha iyi demlenmesine ve lezzetli olmasına katkı sağlıyor.

Tea Co, Türk damak tadına uygun nitelikli çay ve bitkileri 8 farklı ülkeden özenle topluyor, özel bitki harmanlarıyla birleştirip tamamı el işçiliği müslin bezlerde çay severlerle buluşturuyor.

Dökme çaylarının tamamı kaliteli ve gevşek yapraklardan oluşan Tea Co, içerisinde toz ya da küçük kırıntı benzeri bileşenler yer almayan ürünlerini modern tesislerinde az işlemden geçirerek hazır hale getiriyor. Bu sayede çayın aroma ve tadının kaybolmasını önleyerek daha lezzetli bir deneyim sunuyor.

Poşet çay kavramına kalite ve fark getirmek amacıyla Türkiye’de ilk kez müslin bez üretimini başlatan Tea Co, beyaz çay, siyah çay, yeşil çay, Roybos çayı ve Meyve çayı kategorilerinde en lezzetli harmanları paketleyerek 12 farklı ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.