Tahmis Kahvesi: 400 Yıllık Kahvenin Hikayesi

1635 yılında yaptırılan Tahmis Kahvesi iki katlı, anılarla dolu bir yapı olarak göz dolduruyor. Sıcacık ambiyansı ve çalgısı çengisi ile Gaziantep’in en uğrak yeri olan Tahmis Kahvesi, geleneksel kahve kültürünü zenginleştirdiği kahve çeşitleri ile 7’den 70’e herkesin damak zevkine hitap ediyor.

400 Yıllık Kahvenin Hikayesi: Tahmis Kahvesi

Osmanlı döneminin bilinen en eski kahvehaneleri arasında yer alana Tahmis Kahvesi, o günden bugüne en meşhur kahve durakları arasında yer alıyor. Zengin kahve çeşitlerine ise her geçen gün yenisini ekleyerek müşteri memnuniyetini her dönemde koruyor. Türk Kahvesi, Menengiç Kahvesi, Dibek Kahvesi ve Osmanlı Kahvesi ile yöresel kahve keyfini yaşatan Tahmis Kahvesi, Portakallı ve Çikolatalı Türk Kahvesi, Damla Sakızlı Türk Kahvesi, Kakuleli Türk Kahvesi ve Çilekli Türk Kahvesi ile de aromaları seven kahve tiryakilerine muazzam lezzetler yaşatıyor.

Tahmis Kahvesi, 1635 yılında Gaziantep’te başlayan kahve serüvenini; dinamik yapısı ve yükselen marka değeri ile üst boyutlara taşımaya devam ediyor. İş hacmini ve satış ağını yıllar içinde istikrar içinde büyüten Tahmis Kahvesi, geçtiğimiz yıllarda kurumsal yapılanma ve markalaşma sürecine de girerek hacmini büyütüyor. Başta kahve, Gaziantep baklavası ve yöresel lezzetler olmak üzere birçok gıda üretimi gerçekleştiriyor.