SwingVision: Yapay Zeka Koçunuz

Tenis aşıkları yaklaşın! Mag For Her olarak sizlere bir sorumuz var: App Store’da yer alan SwingVision uygulamasını denediniz mi? Denemediyseniz hemen göz atın.

SwingVision, Tesla ve Apple yapay zeka uzmanlarının yazdığı, top takip odaklı bir uygulama. Hatta Tennis Avustralya, LTA ve ITA’nın da resmi oyuncu ve top takip uygulaması. İçinde bulunan patentli yapay zeka iPad, iPhone ve Apple Watch’u gerçek zamanlı kullanarak puanlama, istatistik bilgilerinizi bulabiliyorsunuz.

Daha detaylandıracak olursak eğer SwingVision,  ileri görüşlü bir mühendis olan kurucu ortak ve CEO Swupnil Sahai’nin Apple Watch’un ivme ölçer ve jiroskop sayesinde form ve vuruşlar hakkında anında geri bildirim sağlayan kişisel bir antrenör görevi görebileceğini açıklamasının ardından hayata geçti. Uygulama aynı zamanda kullanıcılara oyunlarına dair benzersiz bilgiler sunmak için Apple’ın Neural Engine teknolojisinden de yararlanıyor.

SwingVision’ın öne çıkan özelliklerinden biri, çekişmeli hat çağrılarına doğrudan Apple Watch arayüzünden meydan okuma yeteneğidir. Sahai, uygulamayı hassasiyetinden ötürü övüyor ve şunu belirtiyor: “Bu, neredeyse insanlığın sınırlarını zorluyor çünkü hatları kendi gözlerinizle yapabileceğinizden daha doğru bir şekilde aramanıza olanak tanıyor.” Uygulamanın Neural Engine tarafından etkinleştirilen gerçek zamanlı video işleme yetenekleri, kullanıcıların sahada anında bilinçli kararlar almasına olanak tanıyor.

Apple teknolojisinin ve gelişmiş analitiğin kusursuz entegrasyonu sayesinde SwingVision, oyuncuların tenis kortuyla nasıl etkileşim kurduğunu yeniden tanımlamaya ve tenis kortunda performanslarını iyileştirmeye hazırlanıyor.

Apple Watch, tenis dünyasının ötesinde kapsamlı bir fitness arkadaşı olarak hizmet veriyor ve kullanıcılara sağlık ve aktivite takibi özellikleri sunarak ilerlemelerini takip ediyor ve onları hedeflerine doğru motive ediyor. Kalp atış hızı izleme, Egzersiz uygulaması ve kişiselleştirilmiş Aktivite hedefleri gibi işlevlerle Apple Watch, bireylerin daha sağlıklı yaşam tarzları sürdürmelerine ve kendi sağlıkları hakkında bilinçli kararlar almalarına olanak tanıyor.