Soğuk Kış Günlerinde İçinizi Isıtan Fincanlar Maji Atelier’de

Soğuk ve puslu kış günlerinde hem içinizi ısıtacak hem de ev ve yaşam alanlarınızı renklendirecek el yapımı porselen fincanlar Maji Atelier’de. İster şafak tanrıçası Eos’dan adını alan fincan ile ister Yunan mitolojisinin büyülü tanrıçası Kirke ile kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Kahvenin ya da çayın mevsimi olmaz. Kahve her zaman iyi bir fikir ama özellikle kış aylarında dumanı üstünde sıcacık bir fincan kahve kadar iyi gelen çok az şey vardır. Özellikle bu sımsıcak içecekler sanat ve tasarımla buluştuğunda benzersiz bir deneyime dönüşür. Heykelsi formlara sahip, incecik tasarımlardan oluşan ve sanattan ilham alan ürünler tasarlayan Maji Atelier sunumlarınızı farklılaştırıyor.

24 ayar altın ile dekorlanan, içecek kullanımına uygun sırlama teknikleri ve ithal porselen çamurlarıyla üretilen fincanlar mitolojik hikayelerden ilham alıyor. Şafak tanrıçası Eos’dan adını alan fincan ile içeceklerinizi yudumlarken, yarattığı yıldızları ve rüzgarı selamlayabilirsiniz.

Ay Tanrıçası Selene ile kahve içmek ister misiniz?

Ay tanrıçaşı ‘Selene’’den ilham alınarak tasarlanan fincanlar çayı ya da kahveyi büyük boy içmeyi tercih edenler için… Sofranızda da minik servisler için farklı bir servis alternatifi olarak da kullanabilirsiniz.

Antik dönemin ve tüm zamanların en bilinen kadın şairi ve müzisyeni Sappho’dan ilham alınarak tasarlanan fincanlar siyah ve beyazın uyumunu yansıtıyor.

Açık pembe, yeşil, mor ve mavi renkleriyle dikkat çeken ve minik sunum kasesi olarak kullanılabilen Enki;  ilhamını su, zeka ve yaratıcılık tanrısı olan Sümer’den alıyor.

Her zaman güzel, tutkulu, uykudan istediği gibi uyanan ‘uyanık güzeller’e hitaben hazırlanan, tüm yaşam alanlarına sanatsal bir şıklık katan “Uyuyan güzel” fincanın yastığı da bulunuyor.

Mari Fincanlar Her Farklı Boyut ve Renkte

Mari adını ilk Türk kadın heykeltraşımız Mari Gerekmezyan’dan aldı. Kendi ayakları üzerinde duran, zarif, ilham verici… Maji Atelier onu formdan forma sokuyor. Rengarenk, bazen kısa, bazen tombul. Şekil veren ellerden alınan ilhamla…

Evinizin çeşitli yerlerinde bu fincanları sergileyerek evlerinize tasarımsal açıdan yenilik getirebilirsiniz.