Şimdiye Kadar ki En Hafif ULTRABOOST

Ultraboost dünyasının en hafifi “Ultraboost Light”, yeni nesil Light BOOST orta tabanıyla, üstün yastıklama ve rahatlığı bir arada sunuyor.  Koşucunun her adımında sağladığı destekle enerjiyi maksimum performansa dönüştürüyor.

adidas, Ultraboost dünyasının en hafif koşu ayakkabısı Ultraboost Light’ı tanıttı. adidas’ın farklı düzeydeki koşuculara maksimum performans desteği sağlamak için gerçekleştirdiği inovasyonların bir sonucu olan Ultraboost Light’ın özünde, yepyeni bir taban “Light BOOST” bulunuyor.

BOOST teknolojisinin çığır açan bir yenilik olarak 10 yıl önce piyasaya sunulmasının ardından geliştirilen yeni Ultraboost Light, % 30 daha hafif BOOST malzemesi ile bugüne dek üretilen en hafif Ultraboost modeli. Orta tabanda yer alan küçük kapsüller, her adımda enerjiyi katlayarak performansa dönüştürmek için koordinasyonla çalışıyor. Benzersiz molekül tasarımı, bugüne kadar ki en hafif BOOST köpük malzemesini sunuyor. Hafif dış taban, her türlü hava ve zemin koşulunda ideal tutuş sağlıyor. Ultraboost Light koşarken en iyi performansa ihtiyaç duyan sporcular için, zorlu aşınma testleri sonucunda tasarlandı.

Ultraboost Light, önceki Ultraboost’a göre % 10 daha düşük karbon ayak izine sahip. Hammadde, üretim süreci, ambalajlamadan taşınmaya kadar, uluslararası kabul görmüş ISO 14067 standardına uygun olarak karbon ayak izi hesaplanarak üretildi.