ŞIK BİR SONBAHAR STİLİ İÇİN MANGO YENİ SEZONDAN EZBERE ALINACAK 6 PARİZYEN KURAL

Modaya ve sezonun trend parçalarına dair her şeyin çok seviliyor olması en temel gerçeklerden. Ama alışveriş zamanı geldiğinde bu “her şeyin” sınırlarını belirlemekte fayda olabilir.

Anahtar kelimeleri; şık ve stil sahibi olarak ikiye indirdikten sonra, aynadaki çerçevenin sınırları kolayca ortaya çıkacaktır. Daha da garantici gitmek adına, şık kelimesini somutlaştıran Fransız kadınların tarzına odaklanmak tam isabet olacak.

Şimdi geriye bir Fransız kadını gibi düşünmek ve sonbahar alışveriş listesini yeniden oluşturmak kalıyor.

“Neyin iyi göründüğünü iç güdüsel olarak bulmak ve asla çok fazla uğraşmamak“

Parizyen stilin arkasındaki bu bakış açısı, sonbahar kombinlerini oluştururken gardırobunuza ışık tutmaya aday. Mango’nun Fransız moda blogger’ı Jeanne Damas ile gerçekleştirdiği kampanyaya ait Sonbahar – Kış 2018 koleksiyonundan parçalar ise alışveriş listenizdeki yerlerini almayı bekliyor.

# 1: Mango Sonbahar – Kış 2018 Koleksiyonundan Zamansız Parçalara Yatırım Yapın

 

Tıpkı, son zamanların ilham perisi Jeanne Damas gibi.

İster bir hafta sonu gezisi için isterseniz de şehir yaşamı stili için… Kişiliğinizi ön planda tutun ve klasik bir Fransız kadını gibi sezonun trendlerini zamansız parçalarla kombinleyin.

Şıklığınızdan ödün vermeden bu kuralı hayata geçirmenizi sağlayacak öneri kombin ise tam aşağıda. Aradığınız parçalar ise Mango Sonbahar – Kış 2018 koleksiyonunda.

 

 

 

# 2: Kendinize Bir Stil İkonu Belirleyin

 

Benzer görünüyor olsa da, Fransız kadınlar farklı giyinme yolları oluşturmakla oldukça ilgililer.

Bu farklılık için -çoğu zaman- geçerli olan başvuru kaynakları ise belirledikleri stil ikonları. Ne giyeceğine karar vermenin en doğru yolu buradan geçiyor. İlk maddede kulakları çınlayan, Mango’nun da kampanya yüzü olan Jeanne Damas ise bu kural için kesinlikle biçilmiş kaftan. Sezonun modasını özetler nitelikteki kombinleri şık ve garantici bir seçim niteliği taşımakta.

Mesela aşağıdaki kombin için ihtiyacınız olan parçalar kısaca şöyle; kasket, çiçekli bir elbise, yeşil kazak, topuklu çizme.

 

 

# 3: Olmazsa Olmaz Tek Parça Kuralı

 

Her Fransız kadın mutlaka iyi bir jean pantolona sahiptir. Kendi tarzlarında kombinleme açısından serbest oldukları bu vazgeçilmez parça; gardıroplarının olmazsa olmazı. Şık bir sonbahar stili için bu jean pantolona yapacağınız o mükemmel eklemeler ise Mango Sonbahar – Kış 2018 koleksiyonundan geliyor; kareli gömlek, yün kazak, halka küpe ve topuklu yarım bir bot.

 

 

 

# 4: Renklerle Çatışmayın

 

Renk ve desenleri çatıştırma işini bu sezon ikinci plana alabilirsiniz. Maceracı bir tutumdan uzak durmayı tercih eden Fransız kadınlar, baskı çatışmasına oldukça mesafeliler. Ama yine de güneşli bir pazar günü renkli parçaları aynı anda kullanmaya karar verenler için aşağıdaki bütünlük sağlayan kombin önerilebilir.

Seyrek örgü detaylı sarı kazak, burgonya rengi püsküllü şal ve kahverengi fitilli kadife pantolon.

 

 

 

# 5: Rahat Görünün

 

Sadece kırmızı bir rujla bile rahat ve şık görünümün içini doldurabileceğinizi unutmayın. Blogger ve ilham perisi Jeanne Damas’ın da hemen hemen her kombininde karşılaşılan bu tavır, 1970’li yılların içinden geçiyor duygusunu da vermekte.

Paris ruhunu, İskoç stilliyle etkileyici bir şekilde eşleştiren Damas, Mango Sonbahar – Kış 2018 kampanyasında yer alan bu görünümüyle de kitleleri peşinden sürüklemeye aday.

Bu stili yakalamak için ihtiyacınız olan parçalar ise; kareli palto, kareli koton gömlek, duble paçalı jean pantolon, atkı ve halka küpe. Keyifli bir hafta sonu yemeği için hazırsınız bile.

 

 

 

# 6: Topuklu Ayakkabı + Mini Etek

 

Yazılı olmayan bu Parizyen kurallardan bir diğeri de; mini etek ve topuklu ayakkabı / bot ikilisi. Fransız kadınların vazgeçilmezlerinden olan mini etek için en ideal eşlikçi şüphesiz ki topuklu ayakkabı. Bu kuralı sezonun ruhunu yansıtarak uygulamak için gardırobunuza eklemeniz gereken parçalar ise; fitilli kadife mini elbise, jakarlı yün hırka, ince bir kazak ve uzun deri bot.