SEZONUN 3 TRENDİ: AHŞAP, MERMER VE BAKIR

VAZGEÇİLMEZ DOĞALLIK: AHŞAP

Sadeliğin simgesi ahşap işlenmemiş, ham görümlü en doğal haliyle trend tasarımların ana malzemesi olmaya devam ediyor. Kütük görünümlü masa ve orta sehpaların, doğal dal ve ağaçlardan ev dekorlarının sık görüldüğü son dönemde ahşabı, mermer ve bakır gibi malzemelerle birleştirmek ise modern, minimal ve lüks bir dekorasyon için muhteşem üçlü haline geliyor. Beyaz mermer ve bakırın farklı biçimleriyle inanılmaz bir uyum yakalayan ahşap obje ve mobilyalar, evinize butik bir hava katarken sıradanlıktan uzaklaştırıyor.

 

MERMER VURGUSU

İstisnasız her objeye şık ve pahalı bir görünüm kazandıran mermer bu yıl tasarım mağazalarda sıkça, farklı formlarda karşımıza çıktı ve ev dekorasyonunda vazgeçilmezlerimizden oldu. Mumluktan saate, ekmek kesme tahtasından bardak altlığına minimal ev eşyalarını mermerden seçerek evinizin havasını ufak dokunuşlarla değiştirebilirsiniz.

 

 

BAKIRIN ORJİNALLİĞİ

Son iki yıldır tasarımlardaki geometrik desenlerle birleşen metalik oluşumlar ev dekorasyonunda birbirinden farklı biçim ve uygulamalarla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu yıl pirinç ve altın materyallerin de kendine yer bulduğu dekoratif tasarımlarda, ahşap ve mermerle uyumunu en çok yakıştırdığımız malzemeler listesinde bakır en başta gelmeye devam ediyor.

 

3