Seniha.com: Sağlığın ve Saflığın Peşinde Yenilikçi Platform

Seniha.com, 2020 yılında kurulan ve hem kişisel sağlığımıza özen gösteren hem de biricik gezegenimizin geleceğine değer veren bir e-ticaret platformu. 30 yerli ve uluslararası markanın da ürünlerini tüketicilerle buluşturan Seniha.com’un ana kategorileri arasında ‘Seniha Temiz Standart’ına uygun bir değerlendirme süreci ile titizlikle seçilmiş doğal kozmetikler,  sıfır atık ürünler yer alıyor.

Seniha.com: Sağlığın ve Saflığın Peşinde Yenilikçi Platform

Doğal kozmetikler, makyaj, dudak ürünleri, güneş koruyucu, deodorant, krem, sabun, şampuan, saç kremi gibi saç bakım ürünleri, tıraş kremleri, nemlendirici, tonik, hidrosol, ortam spreyleri, ağız bakım, anti-aging ve benzer birçok türdeki ürünler sıkı kontrollerden sonra Seniha.com’un seçkisine giriyor. Markanın ayrıca 2022’den bu yana Bozcaada’da sezonluk bir dükkanı var.

Seniha.com hedef kitlesini, sağlıklı ve doğal yaşamı tercih eden, bilinçli tüketimi önemseyen ve çevresel etkileri azaltmayı amaçlayan bireyler olarak tanımlıyor. Güzellik ve bakım rutinlerinde temiz içeriklere, sıfır atık yaşam tarzına ve sürdürülebilir ürün seçeneklerine öncelik veren bilinçli tüketicilere, Seniha.com ihtiyaçlarına uygun, etik ve sürdürülebilir ürünlerle dolu bir yaşam sunmayı amaçlıyor. Bu anlamda Seniha.com’un bünyesindeki ürünlerin her biri hem kişilerin günlük yaşamlarında sağlıklı seçimler yapmalarını kolaylaştırıyor hem de dünyaya olan olumsuz etkilerini en aza indirgemeye yardımcı oluyor. Bozcaada’nın doğal güzelliğinden ilham alan Seniha.com’un sezonluk dükkanı ve online satış kanalı tüketicilere doğal yaşamın kapılarını aralarken, etik ve sürdürülebilir bir yaşam tarzını benimsemenin ve daha bilinçli bir tüketici olabilmemizin yollarını gösteriyor.

Seniha.com’un Farkı

Piyasadaki benzer platformlardan, sunduğu özenle seçilmiş, sağlık ve çevre dostu ürün yelpazesi ile ayrılan Seniha.com, ‘Seniha Temiz Standartı’ sayesinde ürün seçiminde etkili, güvenli, doğal ve sürdürülebilir olan, zararlı kimyasalları içermeyen ürünlere odaklanır. Ayrıca, Seniha.com’un var oluş sebebi, sağlıklı ve sürdürülebilir bir yaşamın sadece bir hayal olmadığını, bireysel seçimlerle mümkün olduğunu göstermektir. Doktor Sadiye Kuş ve Doktor Hasan Kuş ile kızları, aromaterapist Defne Kuş tarafından kurulan ve “Değişim Seniha ile mümkün” mottosuyla desteklenen bu misyon, kullanıcılarına daha iyi bir yaşam tarzı için ilham kaynağı olmayı amaçlar.

Kurucuları Seniha.com’u şöyle anlatıyor: “Kendisini Temiz & Saf & Sürdürülebilir olarak tanımlayan bir sağlıklı yaşam platformu; Seniha. Kendimiz için seçtiğimiz markaları ve ürünleri Seniha.com’da topladık. Tabi bu ürünlere yer verirken SENİHA STANDARDI ve yasaklılar listemiz bize yol gösteriyor. Ayrıca sitemizdeki blog bölümünde sağlık ve doğa temelli yazılara da sıklıkla yer veriyoruz.” 

Seniha.com: Sağlığın ve Saflığın Peşinde Yenilikçi Platform

Ürünlerin Seçimi & SENİHA STANDARDI

Yola çıkış amacı bireylerin kişisel sağlığını ve çevreyi ön planda tutarak yenilikçi bir yaklaşımla, sağlık ve sürdürülebilirlik arasındaki bağı kuvvetlendirmek olan Seniha.com, Etkili, Güvenli, Doğal ve Sürdürülebilir olmak üzere dört temel kriter üzerine kurulu bir ürün seçim sürecini uyguluyor. Bu süreçte Seniha Standardı ve yasaklılar listesi aracılığıyla hormon bozucu, irritan, kanserojen gibi zararlı kimyasalları içermeyen ürünler titizlikle seçiliyor ve doğal kozmetiklerden sıfır atık yaşam ürünlerine kadar geniş bir ürün yelpazesini kapsıyor. Böylece Seniha.com sağlık ve çevre dostu ürünlerle dolu bir yaşamı herkes için erişilebilir kılıyor.

Seniha Kimdir?

Platform adını değerleri için yaşamış, çevreye ve insanlara zarafet ve incelik katan, üretken ve şefkatli anneanne Seniha Hanım’dan alıyor. Seniha Hanım’ın üç kuşak sonraki torunu olan, gezegenimizin geleceğiyle yakından ilgili, koşulsuz insan ve hayvan sevgisine sahip, sıfır atık konseptiyle bizi tanıştıran, ‘ileri dönüşüm’ mantığını çocukluğundan bu yana kendiliğinden benimseyip durmaksızın üreten kızımız Defne ise ilham kaynağımız.diye anlatıyor Hasan & Sadiye Kuş.

Geçtiğimiz yıllarda Bozcaada’da açılan Seniha.com’un ilk mağazası kısa sürede Seniha.com’un fiziksel kimliğini yansıtan ve adanın sakinleri ile ziyaretçilerine doğal ürünler sunan keyifli bir mekân haline dönüştü. Aile şirketi olarak Seniha.com, sağlık, sürdürülebilirlik ve doğal yaşamı birleştiren bir yaklaşımla hem online hem de fiziksel alanda hizmet vermeye devam ediyor.