Sahra Uygur Restaurant Boğaz’da Açıldı

Sahra Uygur Restaurant, Rumelihisarı’ndaki denize sıfır mekanında, İstanbul’dan Uzak Asya’ya bir lezzet yolculuğuna çıkmak isteyenleri ağırlamaya başladı.

Baş döndüren baharatlar, farklı lezzet birliktelikleri ve Çin’den özel olarak getirilen özgün malzemelerle tüm duyulara hitap eden Uygur lezzetleri, Sahra Uygur Restaurant’ın rengarenk sofralarında bir araya geliyor. 20 yıldan uzun süredir Türkiye’de işletmecilik yapan Uygur bir aile tarafından, samimi bir misafirperverlikle servis ediliyor.

Kuzu eti, kuyruk yağı, taze hazırlanan hamurlar, rengarenk baharatlar

Kuzu kuşbaşı ile kuzu kuyruk yağının harmanlandığı yemekler Uygur mutfağının baş tacı. Sahra Uygur Restaurant’ta da Ramen başta olmak üzere diğer tüm etli yemeklerde kuzu etinin kendine has zengin tadını almak mümkün. Lağmen çeşitleri için kullanılan hamur her sabah taze hazırlanıyor ve sipariş üzerine elle şekil verilerek ve kavrularak hazırlanıyor. Et, sebze ve çeşitli baharatlarla kavrularak tabaklanıyor. Kayseri mantısına benzeyen ancak irice hazırlanan bir çeşit mantı çorbası Çüçüre ise hem doyurucu hem de çok besleyici ve lezzetli bir tarif olarak dikkat çekiyor. Orta Asya ülkeleri, Uygur coğrafyası ve Özbekistan’da geleneksel olarak hazırlanan Samsa Böreği; Uygur mantısı ve etli ekmek anlamına gelen Göşnan; kuşbaşı etin baharatlarla ve yumuşacık hamurla buluştuğu Bolak Mantı gibi tarifler ise diğer öne çıkan seçenekler.  

Özel fiyatlarla, Uygur mutfağını hayatımızın parçası haline getirecek

Sahra Uygur Restaurant, bu özel ve farklı Uzakdoğu lezzetlerini, İstanbulluların gündelik hayatlarının bir parçası yapabilmeyi hedefliyor. Uygur mutfağını herkese tanıtmak, her bütçeden insanın da gönül rahatlığıyla Boğaz’a karşı bu lezzeti deneyimleyebilmesini sağlamak için lezzetlerini çok özel fiyatlarla sunuyor. Özellikle öğrencilerin, şık ve kaliteli bir mekanda, Boğaz’a karşı yeni lezzetler keşfedebilmesini önemsiyor. Örneğin bir kase Ramen’i 136 TL’ye, Şili Biberli Tavuk Soteli Pilav’ı veya Kavrulmuş Leğmen 188 TL’ye, çok merak edilen Kimçi’yi 45 TL’ye veya Poşkal Pişi’nin tanesini 20 TL’ye yemek mümkün.