Ruh Eşinizi Bulduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

İlk kez 1960’lı yıllarda ABD’de kullanılmaya başlayan ruh eşi (soul mate) kavramı zamanla tüm dünyada “birinin hayatını daha anlamlı kılan kişi” tanımlamasıyla kabul gördü. Herkesin çevresinde ruh eşini aradığını söyleyen birileri mutlaka vardır.  Peki kişi, ruh eşini bulduğunu nasıl anlar? Kişisel Gelişim Uzmanı Turhan Güldaş bir insanın ruh eşinde olması gereken özellikleri anlattı.

İnsan önce kendini tanımalıdır

İnsan, yaşamı boyunca etrafında kendisini anlayan, enerjisi yüksek, akıllı, ona katkı sağlayıp onu tamamlayacak insanlar ister. Kişisel gelişimini tamamlamış insanlar etraflarına pozitif bir enerji yayarlar ve diğer insanlar onların yanında olmaktan mutluluk duyarlar. Kendini geliştiren ve bilinç seviyesini yükselten insan önce kendisini tanır ve sonrasında ruh eşinin kim olduğunu anlayabilir.

Kendini sevmeyeni başkası sevmez

Kişisel gelişim aslında insanın kendini keşfetmesidir.  Kendini bilmeyen insan doğru ruh eşini bulamaz. İnsanların makineler gibi kullanma kılavuzları yoktur ama yaşarken kendimizi keşfedip kendi kılavuzumuzu yazabiliriz.  Kimin ruh eşimiz olduğunu anlayabilmemiz için yüksek farkındalığa sahip, kendimizi geliştirmiş ve tamamlanmış olmamız gerekir. Kendi iç dünyamızla barışık ve özgüvenli olursak doğru ruh eşini bulma konusunda önemli bir adım atmış oluruz. Kendini sevmeyeni başkası da sevmez. Siz kendinizi sevmiyorsanız başkasının sizi sevmesini beklememelisiniz.

Ruh eşi karşı cins olmak zorunda değil

Ruh eşi deyince herkes karşı cinsten biri olarak düşünür ama hayatımıza anlam katabilecek ruh eşimiz başka formlarda da olabilir. Sizin gelişiminizi sağlayan herkes sizin hayatınızdaki ruh eşiniz olabilir. Bu; bir erkek, bir kadın hatta bir hayvan bile olabilir. Örneğin ruh eşi bir rehber öğretmen de olabilir.  Size hatalarınızı gösteren, sizin tamamlanmanızı sağlayarak sizi ileriye taşıyabilen biri sizin ruh eşinizdir. Hayatınızda öyle insanlar vardır ki bütün güvenlik bariyerlerinizi indirirsiniz. Onunla her şeyi konuşur, fikir alırsınız. Bu kişi sizin ilerlemenizi sağlayan, size destek olan kişidir ve yol arkadaşlığı yapar. Dolayısıyla en iyi arkadaşınız veya bir akrabanız da sizin ruh eşiniz olabilir. Ruh eşi manevi gelişim için bir araçtır.

Ruh eşi kendinizle barışmanızı sağlayan kişidir

Bir kişi sizi manevi ve ruhsal yönden geliştiriyor, kendinizle barışmanızı sağlıyor, özgüveninizi yükseltiyorsa bu kişi sizin ruh eşiniz olabilir. Ruh eşi, aynı enerjiyi taşıdığınız, aynı frekansta düşündüğünüz, uyum içinde olduğunuz kişidir.  İnsanlar çevrelerine kendileriyle ilgili bir enerji yayarlar ve sinyallerle enerji gönderirler. Bir köpeğin yanından geçerken onun korktuğumuzu hissetmesi buna bir örnektir. Köpek, gönderdiğimiz frekanslardan ondan korktuğumuzu anlayabilir. İnsanlar arasında da böyle frekanslar vardır. Siz kendinizi seviyor, beğeniyor ve takdir ediyorsanız insanlar da sizi takdir eder, değer verir. Dolayısıyla aynı frekansta olduğumuz, aynı enerjiyi taşıdığımız, aynı paralellikte enerji yaydığımız insanlar bizim bir noktada ruh eşimizdir. Biz onları bu enerjinin birleşmesinden anlarız. O enerjinin yarattığı pozitif etki bizim ruh eşimizi bulduğumuzun en yüksek belirtisidir. Kişilerin enerjilerinin, frekanslarının, kafa yapılarının, dünya görüşlerinin paralel olması bu enerjiyi getirir.

Ruh eşinizi bulduğunuzu nasıl anlarsınız?

Ruh eşinizi bazen çok küçük yaşta bulup ömrünüzü onunla geçirebilirsiniz, bazen de ömür boyu onu arayıp bulamayabilirsiniz. Ruh eşinizi bulduğunuzda bunu anlamanız çok zor olmaz. Bazen siz onu düşünürken aynı anda o sizi arar. Bu bir beynin diğer bir beyinle olan iletişimidir. Bu iletişim kişinin ruh eşiyle maksimumdadır. Bazen konuşmaya gerek olmadan karşınızdaki kişi sizi anlar. Bu bir ruh eşi sinyalidir. Uzun cümleler kurmaya gerek kalmayan ilişkilerde enerji ve his yüksektir. Bunları yakaladığınız zaman anlarsınız ki bu sizin ruh eşinizdir. Sizin mutluluğunuzla mutlu olan üzüntünüzle üzülen kişi ruh eşinizdir. Yanında güvende hissediyorsanız, tüm dünyadaki sorunları birlikte çözebileceğinize inanıyorsanız, onsuz bir hayat düşünemiyorsanız ruh eşinizi bulmuşsunuz demektir.