Raymond Weil’den Modern Zamanlara Vintage Dokunuş: “Millesime” 

Dünyaca ünlü markalarının Türkiye’deki tek yetkili distribütörü Saa&Saat, Raymond Weil’in geçmişin cazibesini bugünün pratikliği ile birleştiren “Millesime” koleksiyonunu saat tutkunları ile buluşturuyor. 

Raymond Weil’den Modern Zamanlara Vintage Dokunuş: “Millesime” 

Rafine tasarımın sadeliğini kutlarken, horolojinin zengin mirasına ve geleneklerine saygı duruşunda bulunan “Millesime” koleksiyonu  geçmişin günümüze aktarılan zarafetini sunuyor. Raymond Weil’in tasarım saati, İsviçre’de düzenlenen ve sektörün önde gelen ödüllerinden GPHG (Grand Prix D’Horlogerie De Géneva) Ödül Töreni’nde, ‘RW2930’ versiyonu ile “Meydan Okuyan Yeni Saat” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Vintage esintili safir kristal camın altında yer alan kadran en üst düzeyde rafine edilirken, saatler ve dakikalar Super-LumiNova® ile kaplı gümüş tonlu ibrelerle anlamlı bir şekilde tasarıma aktarılıyor. Saat 6 pozisyonunda, zarif bir girintili halka ile tasvir edilen, zevkli bir ayrıntı seçimiyle zenginleştirilmiş, Derinliği ile görünüş oyunu sunan küçük bir saniye göstergesine sahip Raymond Weil’in “Millesime” koleksiyonu; 39,5 mm çapında çelik kasası, 38 saat güç rezervi, 4,6 mm kalibre yüksekliği ve 50 m.lik su geçirmezlik özelliği ile saat severleri büyülüyor.

Raymond Weil’in vintage tasarımı olan “Millesime” koleksiyonunun çerçevesi, son derece parlak bir profille harika bir kontrast oluşturan dikey fırçalanmış bir yüzeyin farkını ortaya koyuyor. Safir kasa arkası, içindeki otomatik mekanizmayı ve Raymond Weil’in horolojik imzası olan “W”şekilli rotoru görme olanağı sağlıyor. Hakiki dana derisi kayış, ve bu kayış üzerindeki benzersiz W dikişli ayrıntıyla zenginleşen saat, stiline önem verenlerin yeni gözdesi oluyor.

Hem saat tutkunlarını hem de saat uzmanlarını büyüleyen karmaşık detayların bir senfonisi Raymond Weil’in Millesime Koleksiyonu Saat&Saat mağazaları ve www.saatvesaat.com.tr ‘de.