Ramazan’ın En Tatlı Geleneği “Kaymaklı Güllaç” Özsüt’lerde!

Geleneksel mutfak sırlarını günümüze ustalıkla taşıyan Özsüt, Ramazan ayının vazgeçilmez lezzeti güllacı, her yıl olduğu gibi sofralarımızın baş tacı yapıyor. Günlük çiftlik sütüyle ıslatılmış yaprakların arasında kaymak, badem, fındık ve cevizi buluşturan Kaymaklı Güllaç, Özsüt yorumuyla eşsiz bir lezzete kavuşurken, iftar sofralarının en tatlı anlarına eşlik ediyor.

Ramazan’ın En Tatlı Geleneği “Kaymaklı Güllaç” Özsüt’lerde!

Ramazan denildiğinde akla gelen ilk tatlı elbette ki güllaçtır… 15. yüzyılda girdiği Saray mutfağından günümüze uzanan Kaymaklı Güllaç, bu Ramazan yine Özsüt yorumuyla eşsiz bir lezzete kavuşuyor. Beyaz üstüne renkli görüntüsü ile iştah açan ve 11 ay boyunca beklenen bu yüzlerce yıllık vazgeçilmez tat, Özsüt’ün kendi üretimi olan taze kaymakla birleşerek lezzetine lezzet katıyor.

Günlük ve en taze çiftlik sütüyle ıslatılmış yaprakları kaymak, badem ve ceviz ile buluşturan Kaymaklı Güllaç, ferahlatıcı tadını limon rendesinden alıyor. İftar yemeklerini en hafif ve leziz şekilde sonlandırmamızı sağlan bu benzersiz tatlıya son dokunuş ise Antep fıstığı ve kiraz şekeriyle yapılıyor. 

Sadece Ramazan ayı boyunca Özsüt misafirleriyle buluşacak Kaymaklı Güllacı kaçırmayın!