Pull&Bear Metaverse’te Kendi Sanal Dünyasını Sunuyor

Inditex grubunun genç moda markası Pull&Bear, dijital inovasyon taahhüdünü yineleyerek sanal mağaza, markanın görünümlerini denemek için deneme kabinleri ve sörf oyunundan oluşan kendi sanal gerçekliğini metaverse’te erişime sunuyor.

Bu proje için Pull&Bear Z kuşağına en çok hitap eden koleksiyonlarından altı görünümü dijitalleştirdi. Giyim koleksiyonu, şu teknolojiler ile entegre temel platformlarla uyumlu olacak: VR Chat, Sommium Space, Spatial, LIV veya Meeting VR.

Pull&Bear kendi sanal dünyasını kurmak amacıyla şirketin en genç kitlesi ile bağ kuran estetik ve işlevsel özelliklere sahip bir evrenin yaratılmasını mümkün kılan La Frontera VR ve Meta Creative Shop ekipleriyle işbirliği yaptı. Pull&Bear ürünlerinden bir seçkiyi de barındıracak bu dijital sahne, aynı zamanda kullanıcıların marka ile yarışacağı ve etkileşime girebileceği, sörf oyunu temelli bir oyun deneyimini de içerecek.

Bu dünyayı müşterilerine yakınlaştırmak isteyen marka, seçili önemli mağazalarda bir dizi üç boyutlu deneyimi sunacak. Burada kullanıcılar “Meta Quest” sanal gerçeklik gözlüklerini kullanarak Pull&Bear’in metaverse’deki sanal evrenine yolculuk yapabilecek.

Ayrıca kullanıcıların erişebileceği ve sanal dünyada gezinebileceği web sitesi adaptasyonu aracılığıyla da bu evrene erişim mümkün olacak. Kullanıcılar kendi avatarlarını kişiselleştirmek ve Pull&Bear kıyafetleriyle giydirmek için Ready Player Me ayarlarını kullanabilecek.