PLAYBOY İLK KEZ TRANS BİR MODELİ ‘PLAYMATE’ YAPTI DİYORLAR AMA YANILIYORLAR

Erotik dergi Playboy’un son sayısında, derginin 64 yıllık tarihinde bir ilk olarak transseksüel model Ines Rau’nun ‘oyun arkadaşı’  olarak gösterildiği konuşuluyor ama tarihin tozlu sayfaları bu sefer Türkiye’nin lehine çalışıyor.

Geçtiğimiz ay hayatını kaybeden Playboy’un kurucusu Hugh Hefner’ın yine bir ilk olarak Kasım/Aralık 2017 sayısında yanında kadın olmadan kapağa taşınan tek erkek olmasının yanı sıra dergide transeksüel bir bireyin ‘playmate’ olarak yansıtıldığı pozlar da öne çıktı.

Playboy’a daha önce de poz veren 26 yaşındaki model Ines Rau, bu kez derginin ilk transseksüel ‘oyun arkadaşı’ olarak görücüye çıktı. Böylece Rau, derginin kapağında ve ikonik orta sayfasında yer alma hakkına sahip oldu.

Peki Ines Rau gerçekten bir ilk mi diye düşünürken Twitter’dan gelen bir postla yüzlerimizde bir kıvanç duygusu belirdi.

Öğrendik ki Playboy’un bu oldukça geç gelen hamlesi bir ilk değil. Playboy tarihinde ilk kez bir trans bireyi kapak yapan ülke tahmin etmesi zor, inanması güç ama Türkiye. 1992 yılında Sisi lakabıyla bilinen Seyhan Soylu trans bir birey olarak Playboy kapağına çıkmayı başarmış.

Detay için aşağıya göz atın..