Penti İle Bir Geri Dönüşüm Hikayesi

İçinde bulunduğu sektörün atık üretiminde dünyada ikinci sırada yer alması ve getirdiği olumsuzlukların bilincinde olan Penti, üretim yaparken üzerine düşeni de fazlasıyla yapmaya devam ediyor.  Sürdürülebilirlik konusuna çok önem veren ve bu konuda önemli yatırımlar yaparak projeler geliştiren Penti, ses getirecek bir adım daha atıyor.  

Türkiye’nin lider ve uzman iç giyim markası olan Penti; üretim öncesi ve tüketim sonrası ortaya çıkan tüm atıklarına sahip çıkarak bunların yeni iş süreçlerine girdi bir iş modeli tasarladı. Geliştirdiği proje ile Penti, üretim süreçlerinde ortaya çıkan kumaş atıklarından geri dönüşüm ile alışveriş çantası üretirken, geri dönüşüme uygun olmayan atıkların ise farklı sektörlerde kullanılmasını sağlayarak doğaya atık olarak geri dönmesini engelleyecek. 

Penti, Daha Sürdürülebilir Bir Dünya İçin Seni de Mağazalarına Davet Ediyor

Seçili Penti mağazalarına yerleştirilen ‘Geri Dönüşüm’ kutuları seni bekliyor!  Penti markalı 2.el ürünlerini mağazalarda bulunan kutulara bırakarak, geri dönüşüme girmesine sen de destek ver çünkü bu gezegen hepimize gerekli…