OSCAR ÖDÜL TÖRENİ’NDE YANLIŞ ANONS

Oskar Ödül Töreni’nde Yanlış Anons Skandalı: En İyi Film Ödül’ü “Moonlight” yerine “La La Land”e verildi..

1

Bu yıl 89.su düzenlenen Oskar Ödül Töreni tarihi bir hatayla gündeme geldi. Dolby Tiyatrosu’nda, Jimmy Kimmel’in sunumuyla başlayan Oscar Ödül Töreni‘nde en iyi filmin yanlış anons edilmesi büyük tepki topladı.

Faye Dunaway ve Warren Beatty gecenin son ödülünü “En İyi Film” kategorisinin kazananına vermek için sahnedelerdi. Beatty’nin eline yanlış zarfın verilmesi küçük çaplı bir kaosa yol açtı. Beatty ödülü almak için kazananları yani “La La Land” ekibini sahneye davet etti. Tüm ekibin sahnede kutlama ve teşekkür konuşması yaptığı sırada filmin yapımcısının durumu farketmesiyle ödülün gerçek sahibinin “Moonlight” olduğu anlaşıldı.

Yanlış anonsunun ardından La La Land’in yapımcısı Fred Berger, “Bu bir şaka değil. Moonlight en iyi film” açıklamasını yaparak kartı kameralara gösterdi ve “Moonlight” ekibini sahneye davet etti.

PwC denetim firmasının yaptığı açıklamaya göre yanlış anonsun sebebi, ödülü vermek üzere sahnede olan Faye Dunaway ve Warren Beatty’ye yanlışlıkla ‘En İyi Kadın Ödülü’ nün yazılı olduğu zarfın verilmesi.

https://www.youtube.com/watch?v=n2xd_exQvgk