Oniksin Gücü Pembe Altının Zarafetiyle Buluşuyor

Messika İlkbahar / Yaz 2022 ‘de Lucky Move Color koleksiyonuna oniks ve pembe altının bir arada kullanıldığı beş yeni tasarım katıyor.

İlk olarak 2020’de sunulan ikonik koleksiyon, tılsım madalyonlarından esinlenerek dokuz tonluk bir palete sahip değerli ve organik taşların birleşiminden oluşuyor: Sedef, lapis lazuli, turkuaz, malakit, oniks, kızılcık ve zirikot ağacı. En saf halleriyle renklere bir övgü niteliğindeki kolyeler, bilezikler ve yüzükler kişiliği ifade etmek için sonsuz olanaklar sunuyor.


2022’de Valérie Messika, ikonik koleksiyonunu bir adım daha ileri taşıyarak oniksin derin siyahını pembe altınla birleştiren eşsiz bir tasarım oluşturdu. Valérie Messika, yeni tasarımların içinde bir arada bulunan tezatlıklarını dünyayla paylaşmayı arzuladığının altını çiziyor.
oleksiyona katılan yeniparçalar siyah ve pembenin cesur kontrastını pırlantaya yansıtıyor. Oniks ve pembe altın, Yin ve Yang gibi iki zıt ama birbirini tamamlayan gücün birlikteliğini simgeliyor.

Oniks taşı, Soulage’ın Outre-Noir tablosu ya da bir deri parçasında olduğu gibi ışıkla birlikte hipnotize eden canlı bir derinlik kazandırıyor. Messika, Oniks taşının zamansız ve ikonik siyah rengine inkar edilemez moda vurgusu getiriyor. Lucky Move Color koleksiyonuna yapılan son eklemeler, mücevherin geleneksel kodlarını aşıp özgürleştirme olanağı sunuyor.