Nobu Istanbul ile İlhamını Aşktan Alan Omakase Menüsü

Japon-Peru mutfağının en iyi lezzetlerini bir araya getiren Nobu Istanbul, Sevgililer Günü’nde unutulmaz anlar biriktirmek isteyen misafirlerini her detayı incelikle çalışılan omakase menüsü ve eşsiz hizmet anlayışıyla karşılıyor. 

Nobu Istanbul ile İlhamını Aşktan Alan Omakase Menüsü

Renklerin, aromaların ve dokuların ötesinde gelişen gastronomi algısıyla şehrin gözdesi olarak konumlanan Nobu Istanbul, Sevgililer Günü’ne özel hazırladığı omakase menüsü ile gastronomi sahnesine egzotik bir keşif sunuyor. Boğaz’ın simgesi haline gelen lokasyonu ve özgün atmosferi ile aşk dolu bir geceye imza atıyor. 

Mevsimlik taze ürünlerin eşsiz tariflerle uyumunun ön plana çıktığı omakase menüsü; ananaslı salsa sos ile detaylandırılan Avocado Tacos Hamachi Kama ile Japon mutfağına uzanan bir başlangıç yapıyor. Deniz ürünlerinin ağırlıklı olduğu Nobu Sashimi tadım tabağı ile devam ediyor.

Şefin 4 parçadan oluşan özel suşi seçkisinin ardından ise Nobu’nun imza tabağı ızgara levrek geliyor. Mevsimin özel sebzeleri ile servis edilen Josper fırın bonfile ile taçlandırılan 5 aşamalı menü, estetik bir yorumla bütünleşen egzotik lezzetlerin buluştuğu tatlı seçeneği ile tamamlanıyor. Sevgililer Günü’nü unutulmaz kılmak isteyenlere özel hazırlanan omakase menüsü, 14 Şubat tarihinde DJ performansı eşliğinde Nobu Istanbul’da sunulacak.