Nişantaşı’nda Herkesin Gözü Önünde Ama Herkesten Saklı Bir Restoran: People Nişantaşı 

Yıllardır lezzetli kahveleriyle tanınan PEOPLE OF COFFEE’nin kurucuları Aydan Önder ve Ali Özbora, artık PEOPLE Nişantaşı olarak, Volkan Türe’nin şefliğinde muhteşem bir gastronomi deneyimi sunuyorlar. PEOPLE Nişantaşı, gastronominin gerçek özünü yeniden yakalamayı hedefliyor; Neşe, sıcaklık, cömertlik, gelenek ve yeniliklerle var olan, sürdürülebilirliği menüsünün temeline oturtan bir gastronomi topluluğu oluşturmayı amaçlıyor. 

PEOPLE Nişantaşı menüsünün özünü yeni gastronomi keşifleri oluşturuyor. Farklı kültürlerin, mutfakların etnik kökenlerinden ilham alarak, Türk mutfağını yepyeni ve denenmemiş modern bir yorumla sunuyorlar. Şef Volkan Türe’nin tasarladığı menü, misafirlere “seçmeli tadım menüsü” veya a la carte olarak sunuluyor. 

PEOPLE Nişantaşı’nda yemek deneyimi 12 yıllık ekşi maya ile hazırlanan cevizli ekmek ve çırpılmış yanık tereyağıyla başlıyor. Başlangıçlardan Keçi Peynirli Pancar Çorbası, kişniş pesto, acı lahana turşusu, köz biber ile hazırlanıyor. Kürlenmiş Kadife Uskumru avokado püresi, elma turşusu ve acı yağ ile sunuluyor. Antalya’nın tatlarından Şeker Piyaz şefin yorumuyla somon havyar, tarla domates, bamya ve soğan turşusuyla buluşuyor. Ara sıcakların en ilgi çekici tabağı Ahtapot ve Batırık, konfit ahtapot, siyez bulguru, reyhan, isli paprika ile hazırlanıyor. Ağır ateşte pişen Kuru Meyveli Kuzu Boyun ve Firik Pilavı da öne çıkan yemeklerden. Menünün tatlılarında ise yine klasik bir tatlı olan Ayva Tatlısı, farklı bir şekilde ikram ediliyor. Hatmi çiçeği ve baharatla marine edilen ayva topları, çıtır fındık ve manda kaymakla eşleşiyor. 

PEOPLE Nişantaşı yeni menüsüyle, geleneklere ve yeniliklere meraklı yemekseverleri, Modern Türk Mutfağını temsil eden tatlarla buluşmaya davet ediyor. PEOPLE Nişantaşı’nın 24 kişilik samimi mekanında akşam servisi SEÇMELİ TADIM MENÜSÜ ve A La CARTE olarak sunuluyor.