Mustela, Geleceğin Ayak İzleri’nde Annelerle Buluştu

nsan yaşamında ilk 1000 günün önemine dikkat çekmek ve bu doğrultuda farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl Nisan ayında gerçekleşen “Geleceğin Ayak İzleri – İlk 1000 Gün Zirvesi”, 4.kez 10 Nisan Çarşamba günü gerçekleşti.

mustela

Büyük ilgi gören zirvede Doğum Hemşiresi-Hamile Eğitim Uzmanı olan Ayşe Öner “İlk 1000 Günde Bebek Cilt Bakımının Önemi” konusu hakkında önemli bilgiler verirken, her daim bebeklerine en güvenilir ürünler sunmak isteyen annelere önerilerde bulundu.

Kuru, çok kuru, hassas cilde sahip ya da pişik sorunu yaşayan bebeklerin doğumdan itibaren en uygun bebek bakım ürünleriyle korunması gerektiğini belirten Öner, bu gibi durumlar için kendini daima yenileyerek annelerin güvenini kazanmış Mustela markasının geniş ürün gamına ve doğal içerikli ürünler sunmasına da sıklıkla değindi.

Öner, bebeklerde de cilt tipi farklılığı olduğunu belirterek bu ayrımın bilincinde olunması gerektiğini vurguladı ve her bebeğin kendi cilt tipine özel bir bakımla korunmasını gerektiğininin öneminden bahsetti.

Hava şartlarının da bebek cildini etkileyen önemli bir faktör olduğunu dile getiren Öner; cilt tiplerine göre yaz aylarında vücut losyalarının, kış aylarında ise vücut yağlarının özenli bir bakım için önemli bir rol oynadığını belirtti.