Murat Özer kimdir, kaç yaşındaydı? Sinema Eleştirmeni Murat Özer ve eşi Feride Çetin hakkında bilgiler…

Murat Özer Kimdir? Sinema Eleştirmeni Murat Özer Hayatını Kaybetti! Murat Özer ve Eşi Feride Çetin Kimdir?

Murat Özer Kimdir?

Murat Özer (d. 23 Şubat 1966), Türk sinema eleştirmeni.

Sinema Yazarları Derneğine (SİYAD) 1994’te üye olan Özer, başta Radikal Gazetesi olmak üzere kimi yayın organlarında sinema üzerine eleştiri yazıları yazdı, bir dönem DIGITURK’te çalıştı. 2007 yılı itibarıyla Empire Türkiye dergisinin yayın danışmanı olarak görev yapmaktadır.

SİYAD’ın Atilla Dorsay ve Mehmet Açar’ın başkanlığı yürüttüğü üç döneminde de yönetim kurulu üyeliği görevini sürdüren Özer, 2007 yılında derneğin başkanlığına seçildi. Özer, 3 Aralık 2007’de yapılan 8. Dönem Genel Kuruluna katılan 41 SİYAD üyesinden 36’sının oylarını alarak, 3 yıllık bir süre için başkan oldu.

Murat Özer’in hayatını kaybettiği açıklandı. Hürriyet Sinema yazarı Uğur Vardan sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada sinema eleştirmeni Murat Özer’in hayatını kaybettiğini duyurdu. Bir süredir tedavi gören Murat Özer, 2019 yılında oyuncu Feride Çetin ile nikah masasına oturmuş, çiftin kızları ‘Hayat’ ise Haziran 2020’de dünyaya gelmişti.

Feride Çetin Kimdir?

Feride Çetin, 5 Kasım 1980 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Bulgaristan göçmenidir. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema Bölümü’nden mezun olmuştur. 

İki Genç Kız filminin setinde Ataman tarafından keşfedilip filmin başrolüne seçilmiş ve büyük beğeni toplayan Behiye karakterini canlandırarak oyunculuk macerasına başlamıştır. Oyunculuğun yanı sıra çevirmenlik, dergicilik, gazetecilik deneyimi de olan genç oyuncunun kendisinin yönettiği 15 kadar kısa filmi de bulunmaktadır. 

Eve Dönüş, Anneler ve Kızları, Aşk ve Ceza, Yalancısın Sen ve Hatırla Sevgili dizilerinde rol alan Feride Çetin ayrıca Atv ekranlarında yer alan Hercai dizisinde Zehra karakterine hayat verdi.

Murat Özer Hayatını Kaybetti!