Metro Türkiye’den Bitki Bazlı Meze Çeşitleri

‘Sofrada Herkese Yer Var’ diyerek bitki bazlı ürün çeşitliliğini genişleten Metro Türkiye, geleneksel damak tadımızı temsil eden mezeleri, vegan ve glutensiz haliyle sofralara getiriyor. Yoğurda alternatif Metro Chef Veggie Fermente Süzme Kaju ile hazırlanan Metro Chef Veggie Bitki Bazlı Haydari, Metro Chef Veggie Bitki Bazlı Köz Patlıcanlı Meze, Metro Chef Veggie Bitki Bazlı Havuç Tarator ve peynire alternatif sürülebilir kaju ile hazırlanan Metro Chef Veggie Bitki Bazlı Kurutulmuş Domatesli Meze vegan sofraların yeni favorisi olmaya hazır.

Türk mutfağında önemli bir yere sahip olan mezeler ana yemeklerin yanında, başlangıçta veya aperatif olarak farklı kullanım alanlarına sahip. Tüm beslenme tercihlerine saygı duyan ve kapsayan Metro Türkiye “Sofrada Herkese Yer Var” diyerek bitki bazlı tüketime uygun alternatif ürünler sunuyor. Şimdi de raflarına dört farklı meze lezzetini bitki bazlı olarak getiriyor. Yoğurda bitki bazlı alternatif olarak geliştirilen Metro Chef Veggie Fermente Süzme Kaju kullanarak hazırlanan Metro Chef Veggie Bitki Bazlı Haydari, Metro Chef Veggie Bitki Bazlı Köz Patlıcanlı Meze, Bitki Bazlı Havuç Tarator ve peynire alternatif sürülebilir kaju ile hazırlanan Bitki Bazlı Kurutulmuş Domatesli Meze bundan böyle vegan sofraların vazgeçilmez eşlikçisi olacak. 

Glutensiz, Katkısız ve Koruyucusuz Vegan Mezeler  

Naturel sızma zeytinyağı ile hazırlanan bu dört leziz Metro Chef Veggie bitki bazlı meze çeşitleri, probiyotik içeriğiyle dikkat çekerken gluten, katkı maddesi ve koruyucu içermiyor. Tadı damaklarda kalacak sofralar kurarken, kullanıma hazır oluşuyla mutfakta zaman kazanmanızı sağlıyor.

Bitki Bazlı Beslenme Trendi Artıyor

Beslenmede sürdürülebilir kaynakları ve bitki bazlı gıdaları tercih edenlerin oranı her geçen gün yükseliyor. Yapılan araştırmalar dünya çapındaki veganların sayısının yaklaşık 88 milyon olduğunu ortaya koyuyor. Bitki bazlı ve vegan yaşam tarzını tercih eden tüketicilerin sayısının artmasıyla birlikte profesyonel mutfaklarda ve menülerde de vegan ve bitki bazlı tabakların daha fazla yer alması bekleniyor. Tüm faaliyetlerini sürdürülebilirlik odağında gerçekleştiren Metro Türkiye, müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerine yönelik yenilikçi ürünler geliştirerek, ürün yelpazesini çeşitlendirmeye devam ediyor. Kendi markası olan Metro Chef Veggie ile falafel, makarna, içli köfte, lahmacun, pizza gibi ürünlerin yanı sıra Rioba markası altında mayonez, ranch sos organik smoothie ve organik çay ürünlerini de vegan olarak sunan Metro Türkiye, geniş ürün çeşitliliği ile bitki bazlı beslenenlerin ve veganların ihtiyaç duyduğu yüzlerce alternatif ürünü mağazalarında sunuyor.