Medikal Estetikte Yeni Trendler

Son yıllarda talebin çokça arttığı medikal estetikte yeni trend; küçük dokunuşlarla, karakteristik özelliklerimizi kaybetmeden daha güzel görünmek… Normal hayata hızlıca dönülen estetik işlemlerin başında; gençlik aşıları, kök hücre ve sıvı yüz germe geliyor. En çok ilgi gören tercihlerin başında ise karakteristik özelliklerimizi kaybetmeden daha güzel görünmek öne çıkarken, estetik operasyonların en önemli püf noktası iyi bir cilt kalitesi olarak hükmünü sürdürüyor.

Birkaç yıl öncesine kadar sosyal medya ve resim filtrelerinin etkisiyle oluşan tek tip güzellik algısının yerini artık “yaşımızın iyisi olma” hali aldı. Küçük dokunuşlarla cildi daha kaliteli ve genç gösteren estetik uygulamalar ise en çok tercih edilen uygulamaların başında geliyor. ‘’Karakteristik özelliklerimizi kaybetmeden daha güzel görünmek mümkün” diyen Dr. Melis Selvi daha iyi görünmenin en önemli püf noktasının iyi bir cilt kalitesi olduğunun altını çiziyor: “Şöyle düşünün elinizdeki kumaş ne kadar iyiyse dikeceğimiz elbise de o kadar iyi görünür. Mezoterapi, gençlik aşıları, somon DNA ve Paris ışıltısı cilt kalitemizi arttıran işlemlerin başında geliyor.”

Paris ışıltısı, somon DNA ve fazlası…

Mezoterapi ve gençlik aşısı enjeksiyonlarıyla cilt kalitesini arttırarak daha iyi görünmeyi sağlıyor. 10 dakikalık kısa bir enjeksiyon işlemiyle 2 haftalık periyotlarla 3-6 seans aralığında daha parlak, lekeleri azalmış ve daha toparlanmış bir cilde sahip olmak da artık mümkün. Gençlik aşıları, Paris ışıltısı, somon DNA gibi uygulamalar özellikle zaman içerisinde yaş, hormonel değişiklikler, kilo alıp verme gibi durumlardan sonra elastikiyeti bozulmuş yıpranan ciltleri; içeriğindeki hyalüronik asit, somon DNA, vitamin ve minerallerle cildin kolajen simülasyonu arttırılıp daha sıkı, lekelerin azaldığı ve daha sağlıklı bir hale getirebiliyor.

Kulak arkası kök hücre: Kendi hücrenizle gençleşebilmeniz mümkün…

Hastaların kendi kök hücrelerini laboratuvar ortamında çoğaltalak enjekte edilen kök hücre uygulamaları, hastaların kendi hücreleriyle doğal bir şekilde gençleşmelerinin bir diğer yolu olarak mucizeler yaratıyor. Kulak arkası veya yağlardan alıp üretilen kök hücre 2- 3 seanslık enjeksiyonlarla normal hayattan uzaklaşmadan daha iyi bir görünüme kavuşmada en hızlı yöntemlerden birisi olarak dikkatleri çekiyor.

Cilt gençleştirme lazerleri ve altın iğne ile cilt lekelerine son…

Teknolojinin ilerlemesiyle medikal estetik alanında da birçok yeni cihaz hayatımıza girdi. Cilt gençleştirme lazerleri, baby face lazerler ve radyo frekans işlemleri (altın iğne) günümüzde hastaları normal hayattan uzaklaştırmadan doğal bir şekilde gençleştirmelerine yardımcı olmakta. Bu cihazlarla 2-6 seanslık işlemlerle cildin üst tabakasına işlem yaparak cilt yenilenmesi lekelerin gözeneklerin azaltılması ve doğal bir şekilde cildin toparlanması da artık oldukça kolay.

Sadece yarım saat: Sıvı yüz germe ve vektörel dolgu

Dolgu ve botoks gibi uygulamalar da zamanın oluşan izlerini azaltmak için hala en iyi seçeneklerimiz olarak öne çıkıyor. ‘’Ancak tek tip olmayan, doğallığın korunabildiği yaşının iyisi görünmenin sağlandığı şekilde işlemler tercih edilmeli. Sıvı yüz germe işlemi bu noktada hayatımıza girdi ve medikal işlemler içerisinde en sık yaptığımız işlem haline geldi. Dolgu ve botoks işleminin kombine uygulandığı yöntemle problemli bölgelere yaptığımız minik dokunuşlarla hastalarımızın daha iyi hissetmelerini sağlayabiliyoruz. ‘’ diyen Dr. Melis Selvi, mimiklerin kaybolmadığı botoks uygulamalarını şişirmek veya doldurmak için değil, yüzü daha toparlanmış ve dinlenmiş göstermeye yönelik uygulandığını, vektörel dolgu enjeksiyonlarıyla daha az yıpranmış hale dönmeyi yarım saatlik ve tek seanslık işlemlerle sağlanabildiğini aktardı.