L’Oréal Professionnel’den UV Korumalı Metal Detox Yüksek Korumalı Krem

L’Oréal Professionnel Metal Detox serisinin UV koruması sağlayan ilk ürün olma özelliğine sahip Metal Detox Yüksek Korumalı Krem, saç telinin içerisindeki metali hedef alacak kadar küçük bir molekül olan Glikoamin’i saçı hasara karşı korumak için UV filtreleriyle birleştiriyor. Saçtaki metali** arındırarak saç kırıklıklarını ve renk yansımalarını engellemeye yardımcı oluyor. Islak saça uygulanan ve durulanmayan yüksek korumalı krem, UV ışınlarına, oksidasyona, fırçalamaya ve 230 derece ısıya karşı koruma sağlıyor**.

UV filtreleri ile formülize edilen Metal Detox Yüksek Korumalı Krem, elektriklenme karşıtı etkisi ve akışkan dokusuyla saç telleri tarafından hızla emiliyor, saçta ağırlık yapmıyor. Nemlenen ve güçlenen saç telleri çok daha kolay şekilleniyor, sağlıklı bir görünüme sahip oluyor. %1 Glikoamin ile konsantre edilen hafif dokulu krem, tüm saç tiplerine yumuşak bir dokunuş katıyor. 

Metal Detox Yüksek Korumalı Krem, üst notalarda limon ve bergamot, orta nota limon otu, dip notalarda ise sıcak gaiac ağacı ve kehribarın yer aldığı kokusu ile de öne çıkıyor. 

*Instrumental test, Metal Detox şampuan öncesi bakım + şampuan + maske uygulaması sonrası

** Instrumental test

Saçta neden metal birikir? 

Saçtaki metal seviyesi, yaşadığımız yerdeki suyun kalitesine ve saç gözeneklerine bağlı olarak değişiyor. En temiz suda bile metal yoğunluğu çok fazla olabiliyor. Saçları sık sık yıkama halinde metal parçacıkları saç telinin içerisinde birikiyor. Saçlarda biriken metal, saçlarda oksitlenme yapıyor; saçta yıpranmalara, kırılmalara ve güvenilmez renk sonuçlarına neden oluyor.

Çığır açan sonuçlar!

Yıpranma, kırılma ve renk eşitsizlikleri; en sağlıklı saçlarda bile sık görülebiliyor. L’Oréal Professionnel, Ioannina Üniversitesi ile yürüttüğü araştırma sonucunda; saç telinin yıpranmasına, kırılmasına ve eşit olmayan renk sonucuna neden olan etkenin saç teli yüzeyinde değil, saç telinin içinde biriken metal olduğunu ortaya çıkardı ve saç telinin içindeki metali hedef alacak kadar küçük bir molekül içeren özel bir formül geliştirdi: Glikoamin. Bu molekül, saç telinin içine nüfuz ederek saçtaki metali kendine çekiyor. Metal nerede olursa olsun Glikoamin sayesinde nötralize oluyor. Bu sayede saç, daha az yıpranıyor ve renk işlemlerinde daha etkili sonuçlar elde ediliyor.