Levı’s® x Gorıllaz İşbirliği

Levi’s® ile Grammy ve BRIT ödülleri sahibi sanal İngiliz müzik grubu Gorillaz arasındaki işbirliği kapsamında markanın ikonik Batwing logosu, Gorillaz’ın eş yaratıcısı, sanatçı Jamie Hewlett tarafından yeniden yorumlanarak grup üyeleri 2D, Murdoc Niccals, Noodle ve Russel Hobbs’un yanında yer aldı. Tasarımlar, 26 Şubat, Salı yani bugün, Zorlu Center mağazasının kalıcı bir unsuru olan Levi’s® Print Bar’da sunulacak.

Markanın, grubun hayranları ve moda tutkunları, Jamie Hewlett’ın Levi’s® için özel olarak tasarladığı grafik desenler içeren kütüphaneden seçim yaparak kendi benzersiz Gorillaz ürünlerini yaratabilecekler. Dört Gorillaz karakteri etrafında geliştirilen desenler ile Levi’s® Print Bar teknolojisi sayesinde desenler, motifler ve renkler isteğe göre değiştirilebilirken geçmişten bugüne klasik Gorillaz görselleri de kombine edilebiliyor. Tasarımların ölçeği de değiştirilebiliyor ve dakikalar içinde istenen ölçekte hazırlanabiliyor. Kapüşonlu sweatshirtler ve sıfır yaka tişörtler, ilk kez Levi’s® Print Bar’da kadın ve erkek beden seçenekleriyle sunulurken tote çantalara da yer verilecek.

Gorillaz davulcu karakteri Russel Hobbs şöyle konuşuyor: “Selam millet, ben Gorillaz’dan Russ. En iyilerle çalışmak bizim için önemli, bu nedenle Levi’s® ile bu işbirliğine bayıldık. Mesele denimin keyfini çıkarmak.”

“Levi’s® daima müzik kültürünün parçası olmuştur. İşbirliği yapacak ortakları seçerken, iki tarafın birbirinin hayranı olması önemlidir. Böylece orijinal olması sağlanır. Biz, Gorillaz hayranıyız, onlar da Levi’s®.”Levi’s® Tasarım Kıdemli Başkan Yardımcısı Jonathan Cheung

Aşağıdaki gibi seçenekler sunulurken her parçada Levi’s® x Gorillaz logo damgası yer alacak.

  • Tek Karakterler ve Batwing: Desenlerde 2D, Murdoc Niccals, Noodle ve Russel Hobbs
  • Grup görseli ve Batwing
  • Çıkarma ve Motifler: Gorillaz’ın yirmi yıllık geçmişini yansıtan çıkartmalar, motifler ölçeklendirilebiliyor ve batwing ya da daire içine konumlandırılabiliyor veya mini bir Batwing etrafında kümelenebiliyor.

İşbirliği kapsamında 26 Şubat 2019’da lanse edilecek limitli seri iki ay süreyle sadece Levi’s® Print Bar’da sunulacak.