Konu Gelecekse Hassasiyetimiz Var: 1 Bardak Yeter

Sensodyne, daha sürdürülebilir dünya için attığı adımlara yenisini ekleyerek Beyza Şekerci ve Engin Hepileri ile bir farkındalık projesine imza atıyor.

“Konu gelecekse hassasiyetimiz var!” diyerek su tüketimine ve kaynakların tasarruflu kullanımına dikkat çekiyor.

Dişlerimizi fırçalarken sadece musluğu kapatarak bir yılda 14.600 litre suyu; küçük bir gölü dolduracak kadar suyu kurtarabileceğimizi biliyor muydunuz?

Dişlerimizi fırçalarken musluğu kapatmazsak yaklaşık 20 litre su boşa harcanıyor. Sensodyne, bu konuya dikkat çekmek üzere “1 Bardak Yeter” kampanyasıyla bilinçli su tüketimi konusunda farkındalık yaratıyor.

“Dişlerimizi fırçalarken suyu kapatalım. Ağzımızı bir bardak suyla çalkalayalım. Çünkü gelecekte bir bardak suya muhtaç olmamak için bir bardak yeter.”

Sensodyne “1 Bardak Yeter” kampanyasında Beyza Şekerci ve Engin Hepileri ile birlikte çalışarak doğanın ve yarınların korunmasına katkı sağlamaya ve güzel bir gelecek için herkesi su kullanımında bilinçli davranmaya davet ediyor.

Reklam filmlerinin yanı sıra, zincir ve yerel marketlerde de Sensodyne satın alan tüketicilere “1 Bardak” hediye ederek diş fırçalama sırasında musluğu kapatmaya davet ediyor ve dikkatli su tüketimini hatırlatıyor.

Sensodyne, çevreye ve geleceğe olan sorumluluğunu yerine getirmek için tüpü, kapağı ve ambalajını %100 geri dönüştürülebilir malzemeler kullanarak üretiyor. Daha sürdürülebilir bir dünya için geri dönüştürülebilir malzemelerle daha bilinçli bir üretim ve tüketim mesajı veriyor.