Katia & Bony, Yeni Yüzü ile Vadi’ye Geliyor!

Üretimde ve ihracatta yakaladığı ivme ile atılımlarını sürdüren Türkiye’nin öncü yerli tekstil şirketlerinden Bony Group, benimsediği yenilikçi bakış açısını yeni mağazacılık anlayışıyla taçlandırmayı hedefliyor. Ürün çizgilerinde izlediği yenilikçi tasarımları mağaza konseptine de yansıtma kararı alan Bony Group’un perakende markası Katia & Bony, bu konseptin izlerini taşıyan kendi çatısı altındaki ilk yeni mağazasını da Mayıs başında Vadi İstanbul AVM’de açmayı hedefliyor.

kat1

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bony Group Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gülkaya, faaliyetlerine başladıkları ilk günden bu yana istikrarlı bir büyüme grafiği izlediklerini belirterek, “Elde ettiğimiz büyüme ile birlikte kısa bir zaman önce geçtiğimiz perakende atağıyla bugün Türkiye’de 19, yurtdışında ise 3 mağazaya ulaştık. Yeni mağazacılık anlayışımızla Türkiye’de daha güçlü bir konuma gelmeyi planlıyoruz. Bu kapsamda yıl sonuna kadar Türkiye’deki mağaza sayımızı 30’a çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

kat2

Türkiye’nin öncü yerli tekstil şirketlerinden Bony Group, imzasını taşıyan yenilikçi bakış açısını; mağaza konseptiyle de taçlandırmak için atağa geçiyor. Bu hedef doğrultusuna çalışmalarını hızlandıran Bony Group’un perakende markası Katia & Bony, kendi çatısı altındaki yeni mağaza konseptinin ilk örneğini ise Mayıs’ta Vadi İstanbul AVM’de açmaya hazırlanıyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Bony Group Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gülkaya, faaliyetlerine başladığı 1986 yılından bu yana hem üretimde hem de ihracatta önemli başarılara imza attıklarını belirtti. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 50 bin metrekarelik alana sahip fabrikalarında gerçekleştirilen yıllık 100 milyon çorap üretimi ile sektördeki liderliklerini koruduklarının altını çizen Gülkaya, 1200 kişiye istihdam sağladıklarını da belirtti. Bony Group’un faaliyetlerine başladığı ilk günden bu yana istikrarlı bir büyüme grafiği izlediğini vurgulayan Gülkaya, bu kapsamda 2017 yılında elde ettikleri 50 milyon dolarlık ihracat ile Türkiye’nin en fazla ihracat yapan ilk 1000 firmasının yer aldığı listeye de 350. sıradan girdiklerini de söyledi.

“Tüketici eğilimlerini yakından takip ediyoruz”

“Elde ettiğimiz büyüme ile birlikte bugün Türkiye’de 19, yurtdışında ise 3 mağazaya ulaştık” açıklamasını yapan Gülkaya, “Türkiye’nin en geniş ve en güçlü makina parkuruna sahip, sayılı üretici firmalarından biri olarak, gelişen ve değişen teknoloji, tüketici eğilimlerini yakından takip etmeye çalışıyoruz. Tüm bunlardan yola çıkarak her zaman rahat ve şık olmasına özen gösterdiğimiz ürünlerimizde izlediğimiz yenilikçi bakış açısı bizim için son derece önemli. Bu yaklaşımımızı mağazalarımıza da yansıtmaya karar verdik. Ve söz konusu yenilikçi konseptin izlerini taşıyan mağazamızı Vadi İstanbul AVM’de açacağız. Hedefimiz doğrultusunda mağaza sayımızı bu yılın sonunda 30’a çıkarmayı planlıyoruz” diye konuştu.

“Franchise taleplerini değerlendiriyoruz”

Türkiye’nin farklı illerinden franchise talepleri aldıklarını anlatan Gülkaya, “Yeni konseptli ilk franchise noktamızı Kayseri Park AVM’de açtık. Katia & Bony olarak, franchise şubelerimize; indirim döneminden önce uygun fiyatlarla ürün tedariği sağlamak gibi önemli avantajlar sunuyoruz. Katia & Bony’nin Türkiye’deki büyümesinde franchise sisteminin stratejik açsıdan önemli bir yeri olduğunu düşünüyoruz. Bu kapsamda gelen franchise taleplerini değerlendirmeye devam edeceğiz” dedi.