KAO: İşlevsellik ve Özgünlüğün İzinde 

Mobilya tasarımında estetik ve işlevsellik dengesi korunarak kullanıcıların ihtiyaçlarına odaklanmayı hedefleyen KAO, 2017 yılından beri mimarlık faaliyetlerini sürdüren AKKOCA tarafından kurulmuş bir marka. Mekanlarınıza değer katarak birlikte, onlara fonksiyonel ve rahat bir yaşam alanı sunmayı ana amaç olarak benimsiyor.

Tüm ürünlerin ilk eskizden atölyede imalatına; lojistiğinden, müşterinin evindeki yaşamı boyunca tüm süreci özenle yönetmek, “iyi” tasarımın en önemli öğelerinden biri olarak nitelendiriliyor. Her bir parçanın, yaşam alanlarınızı güzelleştirmenin yanı sıra, işlevsel olması da birincil öncelik olarak belirleniyor. Tüm malzemeler lokal olarak temin edilerek, tasarımlar büyük fabrikalarda seri üretim yapmak yerine, esnaf ve zanaatkarların atölyelerinde küçük partiler halinde üretiliyor. Bu şekilde hem yerel ekonomiye katkı sağlanırken hem de her ürüne özel bir dokunuş kazandırılıyor. Ürünler hayata geçirilirken, malzemelerin haslığına sadık kalınıp, sürdürülebilir bir üretim süreci ile çevresel etki azaltılmaya çalışılıyor.

Özenle oluşturulan her parçayı, KAO’nun tasarım felsefesini yansıtan koleksiyona online satış kanalı www.kaocollection.com üzerinden ulaşabilirsiniz.