Kalıcı Makyajı Uzmanına Sorduk!

Son zamanlarda kadınların en favori güzellik uygulamalarından biri de kalıcı makyaj. Ufak dokunuşlarla ifadeye güzellik katması amaçlanan bu uygulama hakkında ise kafalar oldukça karışık. Aklımızı kurcalayan sorulara ışıl tutması için Kalıcı Makyaj ve İfade Uzmanı Nihan Girginkaya’ya sorularımızı yöneltiyoruz.

Kalıcı Makyajı Uzmanına Sorduk!

Nihan Girginkaya kimdir? Biraz kendinden bahseder misin?

Merhaba, tabii ki. 1982 İstanbul doğumluyum. Trakya Üniversitesi – Biyoloji mezunuyum. 7 sene medikal firmalarda cihaz satışı ve eğitimi üzerine çalıştım. Yeteri kadar yorulduğumu anlayınca, her zaman ilgi duyduğum güzellik sektörüne geçmeye karar verdim. İlk olarak kaşlarıma microblading yaptırmak için görüştüğüm kişinin bu alanda eğitim verdiğini de öğrenince ilk adımım bu eğitimi almakla oldu. Ardından gelen farklı teknik ve uygulamaları içeren eğitimlerle kendimi geliştirmeye devam ettim. 2015 yılından beridir kalıcı makyaj ve ifade danışmanı olarak hizmet vermekteyim. Şu an İstanbul – Bağdat Caddesi’nde butik hizmet verdiğim bir merkezim bulunmaktadır.

Şu an çok yaygın olan kalıcı makyaj uygulamalarını herkes yaptırabilir mi?

Aslında çok önemli bir nokta. Bana gelen her danışanıma, işlem öncesinde mutlaka önemli hastalıkları sorduğum bir form dolduruyorum. Bazen kişinin aklına gelmeyen, hatta konuşurken söyleme gereği duymadığı bazı rahatsızlıklar, kalıcı makyaj işlemi yaptırmak için engel olabiliyor. Bu gibi durumları ise bu formda gözden kaçırmamış oluyoruz.

Peki nasıl karar vermeliyiz ihtiyacımız var mı? Yok mu diye?

Benim bu noktada ilk sorduğum soru şu oluyor “Sabah kalkıp da aynaya baktığınızda, ya şu kaşlarımı hep boyamam gerekiyor, ah şu gözler daha dolgun baksa, ya dudaklarım efsane ama rengi hiç belli olmuyor, yüzüme bir dokunuş bir renk lazım ama nedir?” gibi cümleler kuruyorsanız işte tamam. Kalıcı makyajın büyülü dokunuşlarından faydalanabilirsiniz.

O kadar çok yer var ki, hatta kimi işlemler çok korkutucu oluyorken, kimisi çok doğal. E nasıl seçim yapacağız?

Çok haklısınız, çok yaygınlaştı artık bu uygulamalar. Burada sonuçtan memnun kalmak istiyorsanız seçimi titizlikle yapmanız gerekiyor. Gözünüze kestirdiğiniz merkezleri sosyal medyada araştırabilir, öncesi-sonrası uygulamalarına bakabilir, hatta yorumları inceleyebilirsiniz. Referans ise en önemli etmendir. Karar verdiğinizde ise, seçtiğiniz merkez ile öngörüşme yapmaktan kaçınmayın. Aklınızdaki tüm soruları sorup, işlemi yapacak kişinin işine hakim olup olmadığını konuşmasından anlayabilirsiniz. Şahsen ben öngörüşme randevularına çok önem veriyorum. Hem benim yerimi hem de beni tanımış oluyorlar hem de yaptırmak istedikleri uygulamaları detaylarıyla konuşmuş oluyoruz.

Etrafta işlem yaptırmış ve kırmızı kaşlarla dolaşan kişiler görünce, istesek de yaptıramıyoruz. Bunun sebebi nedir?

Kalıcı makyaj uygulamaları bir bütündür. Doğru teknik, doğru modelleme ve doğru-kaliteli pigment seçimi. Eğer pigment içeriği iyi değilse o güzelim kaşlar bir süre sonra kırmızıya-yeşile-maviye dönüyor. Uygulanan teknik doğru değilse, pigment iyi bile olsa renk değiştirerek iyileşiyor. Bunu yaşamamak için yine uygulama yaptıracağınız merkezden iyileşmiş görüntü fotoğrafları isteyebilirsiniz. Ya da yine en önemlisi referansla gitmek olacaktır.
Yüzünüz değerlidir. Bu işin şakası olmaz. Geri dönüşü yok. Titizlikle seçimlerinizi yapın . Acele etmeyin.

Çok teşekkürler Nihan’cığım.

Asıl ben teşekkür ederim. Güzelliğinize güzellik katmak için her zaman buradayım.