İpek Eşarptan Öte Yaşam Stili!

‘Lumoths’ un sessiz hikayelerinin benzersiz lüks ipek eşarplara dönüşen koleksiyonları ’

Lumoths eşsiz yaşam çeşitliliğine sahip olan doğaya ve dünyaya yabancılaşan modern insanın, vahşi doğası ve kendi özüne geri dönüşü için bir farkındalık yaratır. Çünkü doğaya yabancılaşan insanın, dünyaya vereceği zarar kaçınılmazdır.

                                         LUMOTHS KARAKTER VE İLHAMI

Lumoths, Dünya üzerindeki tüm canlı çeşitliliğine karşı farkındalığı olan ve bu farkındalığa dikkat çeken bir markadır. Hikayelerinde ki ana karakterleri; hayvanlar, vahşi yaşam, nesli tükenmiş canlılar, flora ve fauna üzerinden kurgulayarak; benzersiz, kendine özgü tarzı ile, gerçek anlamda geleneksel klasik el çiziminden dönüşen fular desenleri, sanatsal bakış açısı ile oluşturur.

Lumoths, cinsiyet ve yaş gözetmeksizin kendi sessiz hikayelerini duyabilecek; yaratıcılığını, sanatsal vizyonunu ve özgün tarzını benimseyecek herkesi kendi sihirli dünyasına davet ediyor. Bu sihirli dünyada; benzersiz yaşam çeşitliliğine sahip doğadan, tasarım ilkelerinden, sanattan, kültürel miraslardan ve tarihten ilham alarak, ilham vermeyi amaçlıyor.

LUMOTHS ÖZGÜN VE YARATICI STİL ÖZGÜRLÜĞÜ

Lumoths, fular önerisinde bulunurken, fonksiyonel ve zamansız kullanım algısından yola çıkarak; tüm stil önerilerinde eşarpların, fularların ya da şalların kısaca tüm Lumoths ürünlerinin, günün her saatinde akıllıca kullanılabilecek rahat ve şık, eşsiz giyim parçalarına ve özel lüks aksesuarlara dönüştürme fikrini markanın merkezine yerleştirir. Tüm Lumoths severlere, büyük bir emekle desenlendirilmiş ipek kumaşlar vasıtası ile kendi stillerini özgünce ve yaratıcı bir biçimde oluşturmalarına katkı sağlamayı hedefler. Müşterilerinin günlük stillerinde yaratıcı davranma özgürlüğünü eğlenceli bir biçimde keşfetmelerinin yanı sıra, aynı zamanda şık ve elegan bir duruşla müşteriye fikirler sunarak, lüks bir ipek fuların, hayal gücünün öngörebildiği çeşitlilikte sadece bir fular olmanın ötesinde, çok amaçlı tüm yaratıcı kullanımlarına ilham olur. Bu yaklaşım Lumoths’un kendi alanında, kreatif farkını net bir biçimde ortaya koyar.

 LUMOTHS KURUCU VE TASARIMCISI: FUNDA GÜLAY CENGİZ

Markanın tasarımcı ve kurucusu Funda Gülay Cengiz’dir.  Çeşitli sanat ve tasarım okullarını başarı bursları ile kazanıp, resim ve moda tasarımı bölümlerini 1. lik dereceleri ile bitirdikten sonra, kurumsal hayata başlangıç yapmıştır. Akademik kariyerini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde halen sürdüren Funda Gülay Cengiz, moda tasarım sektöründe yıllarca profesyonel olarak kurumsal perakende şirketlerinde çalışmış ve eğitim hayatı boyunca aldığı karar ışığında tutkuyla yapmak istediği desen tasarımını; eşi benzeri olmayan, hikayesel ve zamansız ipek fularlara çeviren Funda Gülay Cengiz, Lumoths markasını, tam anlamı ile sürdürülebilir tasarım anlayışı içerisinde yavaş moda markası ve etik anlayışı ile,  Türkiye’de üretilip tasarlanan, yine Türkiye’den tüm dünyaya açılan bir kadın girişimci markası olarak hayata geçirmiştir.

Geleneksel tarzdaki özgün ve realist, sanatsal illüstrasyonları; büyük bir titizlik ve özveri ile çevreye duyarlı özel İtalyan boyaları kullanılarak, yüksek kalitede basılmış lüks ve saf ipek fularlara dönüşüyor. Hepsi bir sanat eseri değerinde olan çok amaçlı kullanıma uygun imza eşarplar, fularlar ve şallar, kendi kullanım alanı ile kendi tarzında tek ve öncüdür.

Funda Gülay Cengiz, giyilebilir sanat ve tasarım anlayışı çerçevesindeki özel markasını, çok yönlü bakış açısı ile bütünleştirip, sanatsal birikimi ve tasarımsal vizyonu ışığında sentezleyerek kişisel markasını oluşturmuştur.

LUMOTHS İLE SÜRDÜRÜLEBİLİR DEĞERLER

Her tasarım, büyük bir özenle ve emekle, birebir Funda Gülay Cengiz tarafından elde çizilmektedir. Tek başına her desen, bir sanat eseri niteliğinde tasarımsal algıda, giyilebilir sanat konsepti ile 4 – 6 hafta gibi bir süreç içerisinde ortaya çıkar. Kara kalem, realist illüstrasyonlar en ufak hatayı net bir biçimde belli eder. Bundan dolayı, çizim aşaması bir ustalık ve resim alanında bilgi birikimi gerektirmektedir.

            •           ZANAATKAR & SANATÇI AZ ETKİ

LUMOTHS tasarımları çok yüksek adetli pazar taleplerinin aksine az adetlerde; dünyaya verdiğimiz zararın en aza indirgenmesi mantığının benimsenmesi ile üretilir.

            •           DOĞAL BOYAMA

Desenlerin baskısında kullanılan boyalar sağlığa ve çevreye dost, sertifikalı özel İtalyan boyalarıdır. Lumoths; marka duruşu olarak, maksimum da, çevreye, insanlara, hayvanlara ve tüm doğaya, gezegenimizdeki canlı yaşamına hassasiyet ve farkındalıkla, birbirinden eşsiz tasarımlar oluşturuyor.

            •           DOĞAL LİFLER

LUMOTHS, kendi isim hikayesindeki ipek böceklerinden esinlenme ile kumaş kalitesi olarak; özellikle ipeği baz alır. İpek ve kotonel doğal lifli kumaşlar zaman zaman buluşur ve koleksiyonda hayat bulurlar. İpekler yüksek kaliteli, gerçek doğal ipeklerdir. Kumaşların hiçbirinde sentetik içerik bulunmaz. Bu nedenle ki, eşarplarda milimetrik farklılıklar işin doğası gereği mevcuttur.

            •           YEREL İŞLETME

Tasarımlar Türkiye’ de oluşturulup, lokal işletmeler ile yine Türkiye içerisinde üretilmektedir.

            •           ZAMANSIZ

LUMOTHS, fast fashion markaların karşısında cesurca kişisel ve kendi özel adımını atarak, tam anlamıyla slow fashion marka değeri oluşturur. Çizilen tüm koleksiyonlar, özellikle her sezon için uygun olabilecek, imza desenlerle sanatsal ve yaratıcı bir biçimle kurgulanır. Bu da markanın tasarımlarını ölümsüz ve zamansız kılar..

            •           MİNİK BAĞIŞLAR

 Minik de olsa çevreye ve yaşama verdiğimiz destek, içimizdeki coşkuyu ve ilhamı çok daha fazla tetikliyor. LUMOTHS parçalarının, satışından, hayvan dostlarımıza, vahşi yaşam derneklerine ve doğaya karşı olan sorumluluk ve farkındalık bilinci ile minik bağışlar yapıldığını biliyor musunuz?