Institut Esthederm, Cilt Yenilenmesini Destekliyor

Cildimiz yaşamız boyunca çeşitli etkenlere maruz kalır ve ışıltı kaybı, leke oluşumu, yaş alma belirtilerinin artışı gözlemlenir. Cildin ışıltısını kaybetmesinin pek çok nedeni vardır ve bu durum genellikle yaşlanma süreciyle birlikte ortaya çıkar.  Erken yaşlarda canlı, parlak bir görünüme sahip olan cildin doğal yenilenme süreçi yavaşlar ve ciltteki kolajen ve elastin üretimi azalır.  Güneş ışığına maruz kalma, hava kirliliği, stres ve yorgunluk gibi faktörler, cildin sağlığını olumsuz yönde etkilerden mat bir görünüme ve leke oluşumuna sebep olur.

Enstitü bakımının öncüsü Institut Esthederm geliştirdiği formülleriyle ;koyu lekeler, ışıltı ve canlılık kaybı için kusursuz bir cilt görünümü sunuyor.

Klinik araştırmalar sonucunda etkisi kanıtlanan leke karşıtı bakım ürünlerinin cilt lekelerinin görünümünü büyük ölçide azalttığı bilinmektedir. Institut Esthederm yaş alma belirtilerine karşı geliştirdiği Intensive Vitamin C Aydınlatıcı ve Antioksidan Etkili Leke Karşıtı Krem, içeriğindeki C vitamini sayesinde kolajen üretimini destekler. Böylece cildin sıkılığını artırırken, ışıltısını korumaya yardımcı olur. Yüz, boyun ve dekolte bölgesinde gözle görülür  etki için 2 ay kullanılması önerilir.

Fiyatı: 3.229 TL

Yetişkinler için leke, renk eşitsizliği ve kırışıklık karşıtı, aydınlatıcı konsantre serum

Stres ve yorgunluk kaynaklı aydınlık ve canlı görünümünü kaybeden ciltler için geliştirilen  Intensive Vitamin C2 Serum, canlandırıcı ve enerji veren etkiye sahiptir. Intensive Vitamin C2 Serum, koyu leke görünümünün azalmasına, cildin daha aydınlık ve ışıltılı görünmesine yardımcı olurken, aynı zamanda kırışıklık görünümünün azalmasını hedefler.

Fiyatı: 1.799 TL

Cilt kusurlarında gözle görülür azalma

Cildimizin ihtiyaç duyduğu nem ve besini sağlamak amacıyla zengin içeriklere sahip Intensive Yoğun Propolis İçeren Akne ve Yaşlanma Karşıtı Yüz Bakım Kremi ferülik asit ve propolis ile güçlendirilmiş formülüyle cildi beslerken,cildin matlaşmasını önler , kırışıklıkların ve kusurların görünümünün azalmasına destek olur.

Fiyatı: 3.229 TL

Akne eğilimli ciltler için, derinlemesine arındırıcı temizleme jeli

Çevresel faktörlere karşı koruma ihtiyacı duyan ciltler için geliştirilen Intensive Propolis+ Arındırıcı Temizleme Jeli, akne eğilimli ciltler için ideal bir temizleyici olarak görev yapar. Cildi nazikçe temizleyip arındırırken, çevresel etkilere karşı koruyucu bir bariyer oluşturur ve gözenekleri gözle görülür ölçüde sıkılaştırır.

Fiyatı: 1.439 TL

Cildin genel sağlığını desteklerken, çeşitli cilt sorunlarına karşın özel olarak formüle edilmiş tüm Institut Esthederm ürünlerine, esthederm.com.tr adresinden ve 13 Kasım’dan itibaren yetkili eczanelerden %25 indirim ile ulaşabilirsiniz.