IMANY 21 EKİM’DE İSTANBUL’DA

imay

Duru vokaliyle günümüz soul müziğine zenginlik katan çeken Imany, 26. Akbank Caz Festivali kapsamında 21 Ekim’de Volkswagen Arena’da müzikseverlerle buluşuyor.

“İdolleri Billie Holiday, Nina Simone ve Tracy Chapman gibi caz, soul ve folk müzikten beslenen Imany, müzik kariyerine devam etmek için döndüğü ülkesi Fransa’da daha önce Ayo ve Grace ile çalışan yetenekli prodüktör Malik Ndiaye’yle tanıştı. 2011’de yayınladığı ilk albümü “Shape of a Broken Heart” ile üç ülkede platin plak ödülü kazanırken geniş bir hayran kitlesi edindi. “Sous Les Jupes des Filles (Fransız Kadınları)” filmine yaptığı bestelerle 1,5 milyona yakın sinemasevere de ulaşan sanatçı, üç kıtaya yayılan uzun soluklu bir turne gerçekleştirdi. Şarkılarında aşktan kadın hakları mücadelesine, iklim değişikliğinden siyasi mücadelelere kadar pek çok konuya değinen Imany huzur, umut ve hüznü bir arada yaşattığı yeni şarkılarıyla festivalin özel performanslarından birine imza atacak.”

26.Akbank Caz Festivali’nin bu seneki yıldız isimleri arasında Imany’nin dışındaRon Carter “Golden Striker Trio” da yer alıyor.