HUAWEI nova 11 Serisi Huawei Online Mağaza’da Satışa Sunuldu

nova markasının mirasına dayanan nova 11 Serisi, olağanüstü portreler çekmek için XD Portre ve yeni yükseltilmiş HUAWEI Multi-Vision Fotoğrafçılığı sunuyor. Ultra dayanıklı Kunlun Glass en üst düzeyde güvenilirlik sağlarken, EMUI 13 nova Game Engine’e güç veriyor. SuperCharge Turbo ile birlikte telefon daha akıcı, daha akıllı ve daha güvenli.

nova 11 Serisi, grup fotoğraflarından yakın çekim fotoğraflara kadar her türlü farklı fotoğrafa uygun olağanüstü bir portre çekme deneyimi sunmak için birden fazla görüntüleme teknolojisini geliştirdi. nova 11 Serisi, portrelerin her ayrıntısını ortaya çıkarmak için ilk kez XD Portre özelliğini kullanıyor. Düşük ışıkta portre geliştirme teknolojisiyle, daha zengin ayrıntılar ve daha otantik renkler yakalanabiliyor ve zayıf aydınlatılmış ortamlarda bile görüntülenebilir, böylece doğal cilt dokusu ve tonu dikkatlice korunabiliyor.

nova 11 Pro, 60 MP Ultra Portre Çift Kamera, 100 derece ultra geniş açı, 1/2,61 inç arka plan, 4K görüntü kalitesi ve mükemmel çözünürlük ve ışık hassasiyeti ile yükseltilmiş HUAWEI Multi-Vision Fotoğrafçılıktan yararlanıyor. 8 MP Yakın Çekim Portre Ön Kamera, çeşitli mesafelerde güzelliği net bir şekilde yakalamak için 0,7x grup fotoğrafı, 1x HD selfie, 2x dokulu portre ve 5x makyaj yakın çekim deneyimi dahil olmak üzere 2x optik zoom ve 5x’e kadar dijital zoom’u destekliyor.

50 MP Ultra Vision Kamera, nova ailesinin en iyi performans gösteren arka kamerasını sergiliyor

nova 11 Pro ve nova 11, 50 MP RYYB Ultra Vision görüntüleme ünitesi ve 8 MP Ultra Geniş Makro Kamera ile 50 MP Ultra Vision Kameraya sahip. Ayrıca, özneyi hızlı bir şekilde yakalamaya yardımcı olmak için otomatik odaklamayı destekleyen Lazer Odak Sensörü de bulunur. RYYB Renk Filtresi Dizisi, kameraya giren ışık miktarını RGGB dizisine kıyasla %40 oranında artırarak karanlıkta çekilen görüntülerin netliğini ve ayrıntılarını artırıyor. Yepyeni ortam spektrumu toplama sistemi, her rengin canlı görünmesini ve doğru bir şekilde geri yüklenmesini sağlarken, 10 Kanallı Renk Sıcaklığı Sensörü sayesinde kullanıcıların dünyanın gerçek renklerini daha önce hiç olmadığı gibi deneyimlemesine olanak tanıyor.

Şık ve dayanıklı görünen iki versiyon

nova 11 Serisi’nin iki farklı versiyonu bulunuyor: Kusursuz OLED Kavisli Ekran ve Kusursuz OLED Düz Kenar Ekran. nova 11 Pro, rahat bir tutuş sağlayan 66° altın bükülme açısıyla tasarlanmış 6,78 inç halka ekrana sahip. Özelleştirilmiş Kunlun Glass ekranı sayesinde ekranı, nova 10 Pro’ya göre 10 kat daha güçlü düşme direnci özelliğine sahip. HUAWEI Kunlun Glass, İsviçre SGS’den beş yıldızlı cam düşme direnci sertifikasını alan ilk ürün oldu. HUAWEI nova 11, çarpıcı 6,88 mm inceliğinde ve sadece 168 g hafifliğinde. Son derece dar çerçeveler, 6,7 inç ekran için% 93,4 gibi çok yüksek bir ekran-gövde oranı sağlıyor. Birinci sınıf ve minimalist R-açılı tasarım, sınırsız görüş ile sürükleyici bir deneyim sunmaya yardımcı oluyor.

nova 11 Serisi üç renkte sunuluyor: Yeşil, Siyah ve Altın. HUAWEI nova 11 Pro Yeşil ve Siyah modelleri, ilk nova Monogram Vegan Deri Tasarımına sahip. Lychee gren deseni, cilt üzerinde rahatlatıcı bir dokunuş ve his, yüksek düşme ve aşınma direnci sağlamak için kullanılıyor.

HUAWEI nova 11 Serisi, ekran performansını en üst düzeye çıkarmak için HDR yüksek dinamik ekran, 1440 Hz PWM karartma ve dokunsal senkronizasyon geliştirme teknolojilerini kullanan Display Turbo’yu piyasaya süren ilk ürün oldu.

İletişim, oyun, şarj ve ısı dağılımında ezber bozan yenilikler

HUAWEI nova 11 Serisi, en iyi oyun deneyimi için SoC kaynak planlamasından GPU yükünü azaltmaya ve dokunmatik ekrana kadar tüm optimizasyonları yapan güçlü nova Game Engine’e sahip.

Oyunların sorunsuz çalışmasını sağlamak için yeterli ısı dağılımı da önemlidir. Nova 11 Serisi, ısı yayma kapasitesini önceki nesle kıyasla %7 oranında artırmak için ultra yüksek termal iletkenliğe sahip grafenden oluşan Huawei patentli üstün soğutma sistemiyle donatıldı. 10 kanallı ve nokta matrisli su havuzu tasarımı, VC ısı dağıtma verimliliğini geleneksel çözümlere kıyasla %60 oranında artırıyor. Telefon ayrıca, nova 10 Pro ile karşılaştırıldığında, oyun için pil ömrünü %10 artırmak, oyun gecikmesini %5 azaltmak ve tüm cihazın sıcaklığını 1°C düşürmek için akıllı tahmin algoritmaları sunuyor.

HUAWEI nova 11 Serisi, uzun ömürlü güç elde etmek için tek hücreli ve çok sekmeli teknolojilere sahip 4500 mAh pil ile donatılmıştır. HUAWEI 100 Watt SuperCharge Turbo özelliğini destekleyen nova 11 Pro, ekran kapalıyken 10 dakikada %60, 20 dakikada ise tam şarj olabiliyor. En hızlı şarj deneyimi ekran açıkken elde edilebilir ve kullanıcıların düşük pil endişesinin üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için telefon kısa videolar izlemek için kullanıldığında 15 dakika içinde %50’ye kadar şarj edilebilir.

Daha hızlı, daha sorunsuz, daha güvenli, daha akıllı bir deneyim

nova 11 Serisi, daha akıllı ve daha kullanışlı etkileşimler ve özellik deneyimleri sunan EMUI 13 ile donatıldı. Kullanıcılar, bir HUAWEI nova 11 Serisi telefonu bir HUAWEI tablete bağlamak için Süper Cihaz özelliğini kullanabilir, sadece telefon simgesini tablete sürükleyerek ve ardından cihazlar arası sorunsuz işlemler için Çoklu Ekran İş Birliği özelliği ile telefon ekranını tablette görüntüleyebiliyor. Super Memo video, ses kaydı, el yazısı, web bağlantıları, PPT ve PDF gibi çeşitli metin formatlarını destekliyor. Kullanıcılar favorilerden kolayca birden fazla öğe seçip bunları notta istedikleri yere sürükleyebiliyor, ayrıca yeni bir not oluşturmak için diğer notlardan öğeler ekleyebiliyor. SuperHub özelliği, metin, resim ve dosyaları SuperHub’a sürükleyerek uygulamalar ve cihazlar arasında içerik paylaşımını kolaylaştırıyor. Bu özellik aynı zamanda önceki içerikleri toplu olarak bulma, yeniden kullanma ve silme özelliğine sahip.

nova 11 Serisi, yapay zeka güvenlik koruma özelliklerinin yanı sıra Gizlilik Merkezi, Güvenlik Merkezi ve görsel gizlilik koruması ile kullanıcı mahremiyetini daha da fazla korur. Uygulama izin erişimi ve cihaz güvenlik durumu hiç olmadığı kadar şeffaf ve kontrol edilebilir hale gelerek kullanıcılara en üst düzeyde gönül rahatlığı sağlıyor.