Gerçek Süper Kadınlar Femponiq’in Yeni Ve Zamansız Koleksiyonu İle Ortaya Çıkıyor!

Sürdürülebilir moda markası Femponiq’in sonbahar-kış koleksiyonu özenle hazırlanan yepyeni tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Güçlü kadınların bilinçli bir şekilde sevgiyle tükettiği bir dünya hayal eden Femponiq’in en yeni koleksiyonunun ardındaki ilham süper kadından geliyor. Bu moda hikayesindeki başrol hayatını dolu dolu yaşayan güçlü, cesur aynı zamanda empatik, sezgisel, ilgili, kararlı ve esnek kadınlardan oluşuyor. 

Femponiq’in süper kadını, zamansız pembe gömleği ve A kesim eteğiyle çok çalışıyor ama keyifli vakit geçirmekten de geri kalmıyor. Aynı zamanda, yolunun kesiştiği herkese nezaketle davranıyor. Koleksiyonda, sonbahar temasına yapılan en onurlu gönderme, güçlü kadının imdadına yetişen kırmızı pelerinli elbise oluyor. Tıpkı kadın kahramanların farklı şekillerde ortaya çıkması gibi, hiçbir kadın lider de aynı değildir diyen koleksiyon, tüm kadınların vücut şekillerine göre kişiye özel uyum sağlayan akıllı tasarım seçenekleriyle donatılıyor.

Femponiq’in tasarımcısı ve kurucusu Buket Meşelik Duran’ın kişisel bir tasarım kararı olan gömlek elbiselerdeki ayarlanabilir kemerler, ince vücut tipine sahip olanlara ve armut vücut tipine sahip zayıf kadınlara kıvrımlar veriyor. Buket Meşelik Duran: “Ben kıvrımlı hatlara sahip bir kadınım ve üzerime tam oturan giysiler bulmak benim için her zaman zor olmuştur. Kadınların bu güvensizliklerden kaçınmasını ve üzerlerine oturan tasarımlarla onlara özgüven aşılamak istiyorum. Kadınların kendilerini gerçekten özgün hissetmeleri için, sadece onlara karşı değil, onların yararına çalışan giysilere ihtiyaçları var.” diyor. Bu kadar titiz bir terzilik standardına bağlıysanız, malzemelerin de kusursuz olması gerekiyor. Bu nedenle koleksiyonda ağırlıklı olarak Paris, Milano ve Londra’dan temin edilen kaliteli ve dayanıklı dead-stock tasarımcı kumaşlardan oluşan parçalar yer alıyor.

İsrafın da önüne geçmek için limitli sayıda ve Londra’da üretilen koleksiyonda özenle seçilmiş renk paleti, sonbaharın zengin tonlarını içeriyor, koleksiyonda yaz tonları da bulunuyor. Koleksiyon, yıl boyunca tüm mevsimleri bünyesinde barındıran kadınların yaratıcı, şefkatli ve güçlü kılan zengin iç dünyalarını bu zamansız renkler ile ifade etmek istiyor.

İlginizi çekebilir: Sürdürülebilir Moda Trendleri