FineGrid, Otantik Konforun Çağdaş Kullanımını Gözler Önüne Seriyor

Renklerin dinamizmini yalın bir bakış açısıyla yaşam alanlarına yansıtan FineGrid, özenle tasarlanmış, etik şartlarda üretilmiş, çevre dostu tekstiller tasarlıyor. Markanın bakış açısını ve duruşunu konuşan yatak örtüleri, peştemaller, kırlentler, sabahlıklar, çantalar ve şallar yaratan FineGrid, Ege’nin el dokuması geleneğini, yavaş üretimi benimseyen ve yetenekli yerel zanaatkarlarla birlikte sürdürüyor.

Tasarımcı iç mimar Merve İpek, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Parsons School of Design’da aldığı iç mimarlık eğitimiyle, yıllar boyunca malzemeye büyük önem vererek insanlar için daha iyi mekanlar yaratmanın yolları üzerine düşünmüş. Doğal malzemeleri kullanma, bilinçli tüketme ve bunu olabildiğince az olanla gerçekleştirme konusundaki çabası ise karşı konulmaz bir şekilde kendisini her şeyin başladığı yeri düşünerek evlerimizi yeniden yorumlamaya yöneltmiş.

FineGrid, zanaatkar toplulukları, kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan üretken kadınları ve el dokumacılığı mirasını geleneksel bir şekilde, nesillerdir kendilerine miras kalan mesleklerini, ailelerine ait küçük atölyelerde sürdürmeye devam etmeleri için destekleyen bir platform.

FineGrid, kadim bir geleneğin zamansız zarafetini bir tutam çağdaş görünümle harmanlayan günlük ev ve yaşam ürünleri üreten sosyal bir marka.

FineGrid‘de özenle seçilmiş ve tasarlanmış, etik olarak üretilmiş, çok amaçlı ve çevre dostu ürünler olan kaliteli tekstiller aynı çatı altında buluşuyor. Markanın koleksiyonunda yatak örtüleri, peştemaller, kırlentler, sabahlıklar, çantalar ve şallar yer alıyor.

Tüm koleksiyonu görmek için www.finegrid.shop adresini inceleyebilir, satın almak için @fine.grid Instagram hesabından ulaşabilir; daha fazla görsel ve bilgi ihtiyacınız olursa bizlerle irtibata geçebilirsiniz.