Eda’s Design İle Düşsel Bir Serüvene Hazır Olun

Reçine ile birbirinden eşsiz görüntülere sahip dekoratif objeler tasarlayan Eda Kılınç, markası ‘Eda’s Design’ ı, işlevsel olanı şiirsel olanla birleştirmek üzere kurguluyor. Tasarım aşamasıyla düşsel bir serüvene çıkan sanatçı, akrilik tablolara da imzasını atıyor.

Eda’s Design İle Düşsel Bir Serüvene Hazır Olun

Akrilik ve reçine materyalleriyle birbirinden özgün ve yaratıcı tasarımlara imzasını atan Eda Kılınç, mimari restorasyon ve iç mekân tasarımıyla başlayan kariyerini, sanatla taçlandırmış. Kılınç’ın kurduğu ‘Eda’s Design markası, her biri ayrı birer özgün tasarım olan dekoratif objeleri, özgün mekanlarla buluşturuyor. Ellerinden çıkan her bir obje kişiselleştirilmiş ve özel tasarımlar, aynı modeli tekrar yapıyor olsa bile her bir tasarım benzersiz ve eşsiz.

Eda’s Design İle Düşsel Bir Serüvene Hazır Olun

Eda Kılınç, üniversitenin restorasyon bölümünde yaptığı ilk vitray çalışmasının sergiye seçilmesini, sanatla olan bağlantısının ilk basamağı olarak addediyor. Daha sonra tuval üzerine akrilik çalışmalara ve ardından epoksi ile tasarımlara eğilen sanatçı, 2016-2017 yıllarında epoksi ile çalışmaya başlamış. Bu dönemlerde epoksinin ulaşılabilir olmayışı, içeriği temiz malzemenin bulunamayışı tedarik açısından zorlayıcı bir süreç olarak geçmiş.

Eda’s Design İle Düşsel Bir Serüvene Hazır Olun

Epoksi ile çalışmanın zor yanı ise ortaya çıkan tasarımın hassas ilgi isteyen belli bir denge gerektiren, aşamaları olan ayrıntılı bir süreçten geçmesi.