Durex ve Emre Yusufi İş Birliğinde Herkül Aşka geldi, Onur Haftası’nı Kutladı

Tüm cinsel yönelimlere ve toplumun tüm renklerine eşit mesafede duran, kapsayıcı duruşuyla toplumdaki her rengin her zaman yanında olan Durex, Onur Haftası’nda sanatçı Emre Yusufi ile iş birliği yaptı. Son yıllarda hayata geçirdiği Herkül serisi ile adından söz ettiren Emre Yusufi’nin Durex ile olan iş birliği kapsamında yorumladığı “Proudly” Verified adlı eseriyle Herkül, Onur Haftası’nı kutlayarak LGBTI+ bireylere destek verdi.

Sağlıklı, keyifli, özgür ve eşitlikçi cinselliği savunan ve bu vizyonla 90 yıldır cinsel sağlık kategorisine öncülük eden Durex, cinselliği tüm renkleriyle kapsayıcı biçimde sahipleniyor ve toplumda sağlıklı cinsellik konusunda bilinç yaratmaya çalışıyor. Tüm cinsel yönelimlere eşit mesafede duran ve kapsayıcı bir duruş sergileyen Durex, cinselliğin özgürce yaşanmasının önündeki bariyerlere meydan okuyarak, LGBTI+ bireylerin her zaman yanında oluyor.

Durex tam da bu yüzden bir kez daha Onur Haftası’nda sessiz kalmadı ve ünlü sanatçı Emre Yusufi ile iş birliği yaptı. Emre Yusufi’nin Durex ile olan iş birliği kapsamında Onur Haftası özelinde yorumladığı Herkül, LGBTI+ bireylere “yanınızdayım” mesajı verdi. Sanatçının bakış açısıyla Herkül, olanca gücü ve cesareti ile LGBTI+ bireylerin kendi özgünlüklerini cesurca ifade etme mücadelelerini simgeliyor. Durex böylece, ters köşe yaparak mitolojide maskülen ve heteroseksüel olarak resmedilen Herkül karakteri aracılığıyla kapsayıcı bir tavırla LGBTI+ bireylerin yanında olabileceğini gösterdi. 

Emre Yusufi Durex iş birliğinde Onur Haftası özelinde yorumladığı Herkül’ü şöyle anlatıyor:  Durex ile Onur Haftası vesilesiyle bir araya geldik. İş birliğimiz kapsamında Onur Haftası özelinde Herkül’ü kendi stilimde yorumlayarak, ona LGBTI+ topluluğunun renklerini ve sembollerini entegre ettim. Ancak, bu ekleme Herkül’ün cinsel kimliğini dönüştürmek için değil, onun ve bu topluluğun birlikteliğini kutlamak için. Herkül’ün gücü ve cesareti, LGBTI+ bireylerin kendi özgünlüklerini cesurca ifade etme mücadelelerini simgeliyor. Thumbs up yani baş parmağı ile yaptığı tamam işareti ve ‘Proudly’ Verified sloganı; yalnızca toplumda kabul gören cinsel kimliklerin değil, her türlü cinsel kimliğin cesaretle sergilenebileceği bir toplumu temsil ediyor. Bu eser, bireysel farklılıkların bir arada güzel bir uyum içinde yaşayabileceği bir dünya vizyonunu paylaşıyor. Herkül’ün gözlüklerinde yansıyan LGBTI+ renkleri, farklılıklarımızın, benzersiz kimliklerimizin bir mozaik gibi bir araya gelerek bütün bir toplumu nasıl aydınlatabileceğinin bir sembolü. Yüzük, sadakat ve bağlılığın bir nişanesi olarak, hepimizin birbirimize olan desteğini ve sevgisini temsil ediyor. Sanat, her zaman olduğu gibi, Onur Haftası’nda bir kez daha diyalog ve anlayış köprüleri kursun istiyorum. ‘Proudly’ Verified eseri, toplumsal normların ötesine geçen, her birimizin özgünlüğünü ve içtenliğini kutlayan bir manifesto aslında. Kendi hikayemizi, kendi rengimizle gururla anlatmaya devam edelim.”

Prezervatif, seks oyuncakları ve kayganlaştırıcı ürünlerin dünyadaki lider markası Durex, tabuların karşısında durmaya, tüm renkleri kucaklamaya, aşkın ve cinselliğin gücüne inanmaya ve dünya çapında milyonlarca insanın tercihi olmaya devam ediyor.