Dünya Zamanını Ölçmek İçin Üç Yeni Saat

OMEGA’nın Seamaster Aqua Terra modeli son yıllarda emin adımlarla popülerlik kazanarak dünya gezginlerinin ve tutkulu koleksiyonerlerin gözdeleri arasına girdi. Gezegendeki tüm saat dilimlerini takip etmek için üretilen bu saat, dünya genelinde momentum kazanmayı sürdürüyor.

OMEGA şimdi de Aqua Terra Worldtimer koleksiyonunu titanyum model ve paslanmaz çelikten üretilen iki çarpıcı versiyondan oluşan üç yeni saatle genişletiyor.

Çizilmeye karşı dayanıklı seramik bezele ek olarak, üç saatin de çok özel bir ortak noktası daha var: Benzersiz Worldtimer gösterge.

Çıplak gözle görülmesi mümkün olmasa da Dünya’nın eğriliğini yansıtacak şekilde kubbe formunda tasarlanan saatlerde, kadranın merkezinde ise Dünya’nın Kuzey Kutbu üzerinden görünüşünü içeren kıtalar ve renkler bulunuyor. Topografik haritayı çevreleyen 24 saat göstergesi ise gündüz ve gece bölümlerine ayrılmış şekilde hesalit camın altında yer alıyor.   

Bu özel tasarımda, her bir kadranı ve dış halkasını çevreleyen dünyanın farklı yerleri arasında OMEGA’nın İsviçre’deki merkezi olan Bienne’de yer alıyor. Birleşik Krallık başkenti hariç tüm yer adlarının altın sarısı renkte yazıldığı kadranda, LONDON ise GMT ya da resmi adıyla UTC saat dilimini vurgulayacak şekilde kırmızı ile yer alıyor.

OMEGA başkanı ve CEO’su Raynald Aeschlimann, yeni saatlerin yenilikçi olduğu kadar ilham verici olduğunu belirtiyor. “OMEGA’da öncü ruhumuzla gurur duyuyoruz. Bu saatler birer eylem çağrısı gibi. Hadi! Dünyaya açılın! Kadranlar, hayranlık ve macera hissi uyandıran birer sanat eseri. Bu muhteşem göstergelerin arkasında ise birinci sınıf teknolojiler iş başında. Hepsi çok güzel, keyifle takılıp kullanılabilecek gerçek koleksiyon ürünleri.”

Titanyum Worldtimer

Hafif ve korozyona dirençli olan titanyumdan üretilen cesur ve sportif görünümlü 43 mm’lik Worldtimer, tam bir duruş ifadesi sağlıyor.

OMEGA’nın bu modelinde siyah gri kadran ve renkler tamamen lazerle üretilirken, kırmızı cilanın elde uygulandığı ‘LONDON’ yazısı haricinde baskılı bir öğe bulunmuyor. Mat kadranı tamamlaması için fırça finisajlı siyah seramik bezelin yanı sıra karanlıkta mavi bir ışık yayan beyaz Super-LumiNova dolgulu siyahlaştırılmış ibreler ve indeksleri kullanıyor.

İki çelik model

Paslanmaz çelikten üretilen iki seçenek, klasik stili tercih eden gezginler için sunuluyor. Bir modelde paslanmaz çelik kordon ve kelebek toka kullanılırken; diğer modelde ise gri dikişli yeşil kauçuk entegre kayış, cilalı çelikten ek dekoratif parça ve katlanır toka yer alıyor.

43 mm’lik paslanmaz çelik modellerin her biri gün ışığı fırça finisajlı PVD yeşil kadran, cilalı-fırça finisajlı yeşil seramik bezel ile çevreleniyor. 18 ayar Moonshine™ altından yapılan ibreler ve indeksler ise kadrana ışıltı katıyor.

Worldtimer mekanizması

Yeni Seamaster Aqua Terra Worldtimer modellerinin her birinde, İsviçre Federal Ölçüm Enstitüsü (METAS) yüksek hassasiyet standartlarına uygun Co-Axial Master Chronometer Calibre 8938 kullanılıyor.