Doğru Dolgu Uygulamaları

Başlığı dolgu uygulaması yerine doğru dolgu uygulaması olarak seçtim. Çünkü herkesin kafasında soru işareti yaratan dolgu uygulamalarından sonra kötü görünecek miyim sorusu. Ben de bu hassas konuya biraz açıklık getirmek istiyorum.

Dolgu uygulaması, yüzde azalan hacmi yerine koyarak yüzün eski dinamik ve genç formuna kavuşmasını sağlar. Yaş aldıkça şakak, alın, elmacık hattı, gözaltı, hatta alt yüzde de belli bölgelerde yağ kaybı olur. Yüz sarkar, özellikle şakak, gözaltı ve ön elmacıkta çökme görüntüsü olur. Burundan dudağa inen (nazolabial) çizgilerde yığılmaya bağlı derinleşme olur, alt yüzde ve boyunda da sarkmalar oluşur. Kısacası ‘yorgun, üzgün ve yaşlı’ görünürüz.

Dolgu uygulaması yapmadan önce yüz yapısı muayene edilerek yağ kaybı olan bölgeler belirlenmeli, bu bölgelere ne kadar miktarda dolgu uygulanması gerektiğine karar verilmelidir. Doğru rota ile uygulama yapıldığında yüz eski dinamizmine kavuşur ve sarkmalar azalarak yüz yukarı doğru kalkar. Kararında dolgu uygulamaları sizi sadece daha iyi bir görüntüye kavuşturur ve kesinlikle doğal görünür.

Dolgu uygulamalarını ayrıca dudak ve burun bölgesinde estetik kaygıyı gidermek için de kullanıyoruz. Doğru ve kararında uygulamadan yana olduğumu da tekrar hatırlatmak istiyorum.

Sağlıkla kalın!

Dr. Şelale Derya Jemiri