Doğal Taşın En İnce Hali Thinstone ile Sürdürülebilir Bir Gelecek

Mimar, iç mimar ve ürün tasarımcılarının, mühendis, uygulayıcı ve kullanıcılarla birlikte, doğaltaşlarla konsept mekanlar ve ürünler tasarladığı bir deneyim alanı olan ‘Project Thinstone ‘ ; Maslak’ ta bulunan showroomunda yeni koleksiyon ürünlerini sergilemeye başladı.

Thin Showroom’da ; mermerin en ince hali olan Thinstone’u keşfedeceğiniz bir malzeme galerisinin çok ötesine geçerek, doğal taşlarla tasarlanan mobilyalar, aydınlatmalar, servis ürünleri, aksesuarlar ve bu ürünlerle birlikte kullanmayı sevdiğimiz işbirliği markalarını bulabileceğiniz bir taş tasarım mağazası olarak hizmet vermektedir.

Thinstone bir doğaltaş katmanıdır…

Thinstone esnekliği ve hafifliği sayesinde mimari projelerde ve mobilya, aydınlatma, sergileme birimleri, moda aksesuarları gibi ürün tasarımı projelerinde rahatlıkla kullanılabilir. Yüksek su emme direnci ve buzlanmadan etkilenmemesi gibi üstün özellikleriyle dış cephelerde sıkça kullanıldığı gibi, dolaşım az olan iç mekan zemin uygulamaları da vardır.

SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEK İÇİN PAYIMIZA DÜŞENİ YAPIYORUZ

Thinstone’un kurucusu Altuğ Leblebici, “Daha az tüketme bilinciyle kurduğumuz İncetaş Madencilik, ürün geliştirme ve projelendirme sürecinde aktif olarak bulunduğumuz Thinstone, doğal taşlarla sürdürebilir madencilik vizyonumuzu ortaya koyan, Türkiye’deki ilk ince doğal taş markasıdır. Çevre bilincimiz ‘fire’ doğal taşları, yeni bir döngü içerisine alıp, özgün tasarımlarla değerlendirdiğimiz Thin logolu ürünler ile devam ediyor.

Ham madde olarak kullandığımız kayalardan minimum zayiat ile yüksek miktarda benzer dokular sağlanıyor olması, bu kaynakların verimli bir şekilde kullanılmasını sağlıyor. Sürdürülebilir bir gelecek için payımıza düşeni yapıyoruz” diye konuştu.