Diş çıkarma dönemindeki bebekler için çözüm önerisi

Bebeklerin gelişiminde önemli bir yeri olan diş çıkarma dönemi, çoğu zaman hem bebekler hem de aileler için zorlu olabiliyor. Diş çıkaran bebekler, damak ve diş etlerinde oluşan ağrı ve kaşıntı nedeniyle huzursuzluk yaşayabiliyor, bazen de ateşlenebiliyor. Bu hassas dönemde çocuk doktorunuzun önerilerine uymak ile birlikte bebeğinizin rahatlamasına yardımcı olacak diş kaşıyıcılarını kullanabilirsiniz. Wee Baby’nin bebeklerin farklı diş çıkarma dönemlerine uygun özel olarak üretilen diş halkaları bebeklerin bu dönemi daha rahat atlatmalarına yardımcı oluyor. Bebeğinizin ihtiyacına göre en ideal diş kaşıma halkasını tercih ederek, bu süreci kolaylıkla atlatabilirsiniz

Dünyaya gelişlerinin altıncı ayından itibaren diş çıkarmaya başlayan bebekler, süt dişlerinin tamamlandığı üç yaşına kadar diş çıkarma huzursuzluğu sürecini geçirirler. Genetik özelliklere bağlı olarak bebekten bebeğe göre değişebilen bu süreç, çoğu bebek için damak ve diş etlerinde kaşıntı, ağrı gibi huzursuzluklara neden olabiliyor. Diş kaşıyıcılar, bebeklerin diş etlerinin kaşınma ihtiyacını giderirken, bu sancılı sürecin atlatılmasına oldukça yardımcı oluyor.

wee1

Silikon diş halkası mı, sulu diş halkası mı tercih edilmeli?

Bebeklerin diş çıkarmaya başladığı ilk dönemlerde tercih edilebilecek Silikon Diş Halkaları, üzerindeki kabartılar sayesinde bebeğin kaşınan damağı ve etlerine masaj yaparak rahatlamasını sağlıyor. Kimyasal içermeyen özelliğiyle anneler tarafından gönül rahatlığıyla kullanabilen Wee Baby Silikon Diş Halkaları, sıcak su yardımıyla kolayca temizlenebiliyor. Dişlerin belirginleşmeye başladığı dönemler için daha uygun olan Sulu Diş Halkalarının en önemli özelliği buzdolabında soğutularak kullanılabilmesi. Soğumuş diş halkası sayesinde diş kaşıntı rahatsızlığını kolayca giderebilen bebekler bu sayede diş çıkarma dönemini daha kolay atlatabiliyorlar. Sulu diş halkalarını seçerken diş halkasının içindeki suyun içme suyu ve bebeğiniz için güvenli gıda renklendiricisi içerdiğinden emin olduğunuz markaları tercih etmelisiniz. Diş kaşıma halkalarını tutan bebek, kaşınma ihtiyacının giderilmesinin yanı sıra kavrama ve tutma gibi hareketlerini de geliştirebiliyor.