Dekorasyonun Özgün Markalarından Gorgo Iruka, Maison & Objet Paris’e Katıldı

Ev dekorasyonu ve sofra grubu alanında özgün ve esprili tasarım dili ile yükselen Gorgo Iruka, alanında dünyanın en prestijli fuarı Maison & Objet Paris’e katıldı. Sektörün tanınmış global markaları ile aynı fuarda yerini alan Türk marka, fuardaki ilk sezonunda yaratıcı fikir ve tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çekti.

Dekorasyonun Özgün Markalarından Gorgo Iruka, Maison & Objet Paris’e Katıldı

Benzersiz tasarım anlayışı ve sanatla iç içe geçmiş özgün tasarımlarıyla adından söz ettiren ev dekorasyon ve sofra grubu markası Gorgo Iruka, geleneksel ögeleri modernize ederek müşterilerine alışılmışın dışında estetik bir atmosfer sunuyor. Hayatın her alanında var olan sanat formlarını görebilme yetisinden ilham alan marka, işlevselliği tasarım anlayışıyla birleştirerek eşsiz bir ev dekorasyon deneyimi yaşatma misyonuyla yoluna devam ediyor.

Sektörün global devleri ile aynı platformda yer alarak Türkiye’yi temsil eden dekorasyon markaları arasına katılan Gorgo Iruka, 2024 yılına hızlı bir başlangıç yaptı. Dünyanın hemen her yerinden fuara katılan satın almacılar ve iş birlikçiler ile bir araya gelen markaya ilgi büyük oldu. Stant tasarımını, en az koleksiyonları kadar ilgi çekici şekilde tasarlayan Gorgo Iruka, ilk global satış noktasını fuarın organize edildiği Paris olarak duyurdu.

Eylül ayında gerçekleştirilecek, sezonun ikinci Maison & Objet fuarındaki yerini şimdiden garantileyen Gorgo Iruka, İtalya, Almanya ve Fransa başta olmak üzere Avupa ülkelerinden temsilcilerin dikkatini çekti. Orta Doğu ve Amerika pazarından da ilgi gören, iki genç girişimci Adem Çoban ve Yunus Kuyucu tarafından kurulan marka, mağaza temsilcilerine, influencer’lara ve sektör takipçilerine koleksiyon temalarını yansıtan Spotify listelerine kadar ayrıntılı şekilde düşünülmüş marka hikayelerini sunarken Türkiye’yi en özenli şekilde temsil etti.

Dekorasyonun Özgün Markalarından Gorgo Iruka, Maison & Objet Paris’e Katıldı

Kurulduğu günden beri geçen iki yıllık süre zarfında “Medusa is Beautiful Now” ve “Rose of Medusa” koleksiyonlarını piyasaya süren Gorgo Iruka, kendine has tasarım dili ile sektöre yeni bir soluk kazandırmış ve dikkatleri üzerine çekmişti. Marka, geleneksel Medusa hikayesini çağdaş pop kültür unsurlarıyla harmanlayarak, müşterilerinin günlük yaşam alanlarına sanatsal dokunuşlar yapmayı amaçlayan sofra grubu ürünlerinin ardından, ilk defa Paris’teki Maison & Objet fuarında lanse ettiği iki koleksiyona daha imza attı.

Dünyanın önde gelen, ev dekorasyonu sektörünün en prestijli fuarı Maison & Objet’ye, kuruluşunun ikinci yılında katılan Gorgo Iruka, “Volante Dantelle” ve “Neoavantgarde” isimli yeni koleksiyonlarını da ilk defa burada sergiledi. Gelenekselliğin estetiğini, mizah yanı kuvvetli, özgün tasarım dili ile birleştirerek modernize eden marka, çağdaş sanatın günlük hayata adapte edilebileceğini kanıtlar nitelikteki yeni koleksiyonlarıyla fuarda birçok ülkeden satın almacının da dikkatini çekti.

Dekorasyonun Özgün Markalarından Gorgo Iruka, Maison & Objet Paris’e Katıldı

“Volante Dantelle”, birçok kültürde geleneksel simge kabul edilen dantelin zarif dansıyla Gorgo Iruka’nın benzersiz tasarım anlayışını birleştirerek, onları popüler kültür ikonlarına dönüştürüyor. Zarafetin simgesi olarak kabul edilen dantel, koleksiyonda yer alan ürünlerin üzerinde büyüleyici özüyle uyumlu bir şekilde havada süzülen bir desene dönüşüyor. Anadolu da dahil olmak üzere, birçok kültürde dantelin aile yaşamındaki yerinden ilham alan Gorgo Iruka, sanatsever müşteri kitlesi ile marka arasında güçlü bir köprü kuruyor ve gelenekleri kendine özgü şekilde yeniden yorumladığı tasarım anlayışı ile yaşam alanlarında sanat galerisi atmosferi vadediyor.

“Neoavantgarde” ise Gorgo Iruka’nın ilk mobilya objesi koleksiyonu olma özelliği taşıyor. Geçmişin estetik zenginliğini, günümüzün dekorasyon dünyasında sıkça kullanılmaya başlanan malzemeleri ile harmanlayan koleksiyon; Antik Yunan mimarisinden İyonik ve Korint sütunlardan, nostaljik şamdanlardan ve abajurlardan ilham alıyor. Renkli pleksi panellerin göz alıcı objelere dönüştüğü, ince ayrıntıların ustalıkla tarihin estetiğini yansıttığı bu son koleksiyon, geçmişin büyüsünü yaşam alanlarına taşıyan zamansız ve sanatsal bir yolculuk sunuyor.