DeFacto’dan Sürdürülebilir Moda Yolunda Yenilikçi Bir Adım!

Sürdürülebilirlik çatısı altında yaptığı çalışmalarla hazır giyim sektörüne öncülük eden DeFacto, %100 vegan “Zeytin Derisi Koleksiyonu” nu moda severlerin beğenisine sunuyor. DeFacto’nun bu yenilikçi koleksiyonu zeytin atıklarından elde edilen suni deriyle hazırlanıyor.

Global moda markası DeFacto, sürdürülebilirlik yaklaşımı doğrultusunda “Zeytin Derisi Koleksiyonu” nu ilk kez moda severlerle buluşturuyor. %100 vegan, bitkisel bazlı ve %100 geri dönüşümlü ürünlerin bir araya gelmesiyle oluşan Zeytin Derisi Koleksiyonu; yün, kürk ve ipek gibi hiçbir hayvansal lif içermeyen ve aynı zamanda üretim sürecinin hiçbir aşamasında hayvansal madde kullanılmayan vegan zeytin derisiyle hazırlanıyor. Doğal ve alternatif bir hammadde olan vegan deri kullanımıyla, üretim aşamasında karbon salınımını %94 oranında azaltıyor. Koleksiyon şık bir görünümün anahtarını sunarken, doğaya saygıyla yaklaşıyor ve atık üretiminin önüne geçiyor.

Çevreci koleksiyonlarıyla sürdürülebilir modanın Türkiye’deki öncülerinden DeFacto’nun Zeytin Derisi Koleksiyonu, erkek ve kadınlar için zamansız ve klasik tasarımlarıyla dikkat çeken özel aksesuarlardan oluşuyor. Her tarz kullanıma uygun doğal ve klasik renklerin hakimiyet kurduğu bitki bazlı koleksiyon, kombinler için tamamlayıcı, çevre için sürdürülebilir, doğa için dost tasarımlar sunuyor.

Daha önce de Elma Derisi  Koleksiyonu ile elma kabuğu atıklarından  sürdürülebilir tasarımlar gerçekleştiren DeFacto, şimdi de Zeytin Derisi Koleksiyonu’nu hayata geçirerek sürdürülebilirlik hedefleri kapsamında koleksiyonlarına yenilerini eklemek üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Sürdürülebilir moda için Zeytin Derisi Koleksiyonu’nu www.defacto.com online alışveriş sitesinden ve seçili DeFacto mağazalarından keşfedebilirsiniz.