Christian Breton’dan Bitkisel İçerikli Retinol ‘Like’ Age Control Cream

Retinol [LiKe] Yaş Kontrol Krem kırışıklık, düzensiz cilt tonu ve sıkılık kaybı gibi yaş alma belirtilerini hedef alır.

Gece/Gündüz kullanıma uygun yüz kremi, tüm yaş alma belirtilerini minimalize eder ve cildin doğal koruyucu bariyerini onarır. Formulasyonunda yer alan bitki kaynaklı Retinol [LiKe] (Bidens Pilosa)içeriği cildi sıkılaştırıp, parlaklığı arttırır. Cildi neme doyurarak İnce çizgi ve derin kırışıklıkları azaltır. Bitki bazlı olmasından kaynaklı nazik formu, hassas ciltlerin bile güvenle kullanabileceği yapıdadır. Retinol kullanımında özelliklevurgulanan güneşe karşı hassasiyet durumu bitki kaynaklı retinolde söz konusu değildir. Bu sebeple, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulanması retinol kaynaklı bir problem yaratmaz. Güneşin her geçen gün artan zararlı etkilerinden korunmak için gündüz kullanım sonrası spf içeren bir koruyucu krem ile bakım rutinine devam edilmesi uygun olacaktır.

Anında lifting etkisi sağlayan içeriklerin iritasyon alıcı ve cildi yenileyici etkisi de bulunmaktadır. Bio-Retinol ve Jania Rubens kırmızı yosununun etkili birleşimi, yaş alma belirtilerine karşı yoğun bir şekilde mücadele ederken, aydınlık ve canlı bir cilt görünümü sunar.

Son bilimsel araştırmalar gösteriyor ki kronikleşmiş uzun süreli inflamasyon , erken cilt yaşlanma sürecinde ilk sıradaki etkenlerden. UV ışınları ve serbest radikaller ise ince çizgi ve kırışıklığa sebep olan kolajenin yıkımına sebebiyet veriyor. Retinol Like Krem, yüksek oranda antioxidan içeriği ile serbest radikellere karşı savaşır ve kolajen üretiminin artmasına yardımcı olur.

*Eczanelerde

Christian Breton ürünlerine Seçkin Eczanelerden ve guzellikcok.com gibi seçkin online satış platformlarından ulaşabilirsiniz.

Fiyat; 2900 TL

AKTİF İÇERİKLER

  • Bitki Bazlı Retinol-like Komplex

Bitki bazlı retinol (Bidens Pilosa) hücre yenileyici özelliği ile yaş alma belirtikerini hedef alır ve sıkı bir cilt görünümünü destekler. En güçlü anti-aging içeriklerden biri olarak bilinir. Soyucu etkisi ile tıkalı gözenekleri açar, güneş kaynaklı leke görünümünü azaltır. Bazı ciltlere hassasiyet yaratabilen retinol içeriğine alternatif olarak kullanılan bitki bazlı retinol, cilt tarafından kolayca tolere edilir ve en hassas ciltler için bile kullanıma uygundur.

  • Bidens Pilosa

Bio-retinols bitkilerden elde edilen doğal bir içeriktir. Vitamin A ‘dan elde edilen Retinol’e alternatif olarak kullanılır ve aynı etkilere sahiptir. Bidens Pilosa bitkisinden elde edilen Retinol hassas ciltler tarafından da kullanılabilir. Güney Amerika kaynaklı bitki Asteraceae familyasından gelmektedir. Bazı coğrafyalarda medikal amaçlı da kullanılır.

  • Jania Rubens (Kırmızı Yosun):

Kırmızı yosun türleri kozmetikte yıllardır kullanılan bir bitkidir. Zengin bir antioksidan kaynağı olarak bilinen bitki, elastiyet kaybını önler ve çizgi görünümünü azaltır. Yağ asitleri, amino asitler ve vitaminler açısından zengin olan Kırmızı yosun güçlü bir antiaging içeriktir. Formülasyonlarımızda kullandığımız kırmızı yosunlar antioksidan içeriğin en yoğun olduğu Mart ayında toplanır ve cildi kışa güçlü bir şekilde hazırlar. Retinol Like Krem, cildin defansını güçlendiren 100% Jania Rubens (Kırmızı yosun) özünden elde edilir. Fermentasyon uygulamamız antioksidan gücünü arttırır; Kullanılan kırmızı yosunlar doğal olarak fermente edilir ve 100 gün 36.5 ° derecede tutularak antioksidan gücü arttırılır. Bu method bitki içindeki yararlı mineral ve polisakkaritlerin kaybını engelleyerek nemlendirme özelliğini kaybetmemesini sağlar.

  • AHA: Lactic Acid

Lactic acid cilt yüzeyinde soyucu etkisi ile bilinir. Ölü hücreleri epidermisten arındırarak pürüzsüz ve parlak bir cilt görünümü kazandırır. Cilt yüzeyinde bulunan ince çizgi görünümünü azaltır ve leke görünümünü gidermeye yardımcı olur.

  • Angelica root:

Japon Angelika kökü, cildi aydınlatır ve renk . itsizliklerini gidererek sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü sağlar.

  • Propanediol:

Propanediol kozmetikte içeriklerin (salisilik asit gibi) emilimini yoğunlaştırmak için kullanılır ve etkinliği yoğunlaştırır. Mısırdan elde edilen Propanediol nemlendirici özelliği ile de bilinmektedir.

  • Betula Alba (Huş Ağacı) Suyu:

Manganese gibi iz minareller açısından zengin olan bitki, amino acidler açısından da zengindir. Cilt için güçlü bir nemlendirici içeriktir.

  • Arpa Özü:

Arpa özleri nemlendirici ve yatıştırıcı özelliği ile bilinir. Cildin koruyucu bariyerini yeniler ve antoksidan içeriği ile cildi zararlı serbest radikallere karşı korur.

  • Keten Tohumu Yağı:

Keten tohumu yağı omega yağ asidi açısından zengindir ve yatıştırıcı etkisi ile bilinir. Oleic, linoleic, palmitic ve stearic acids içeren keten tohumu yağı nem kaybını engelleyerek cildi nemli tutmaya yardımcı olur.

  • Murumuru Çekirdeği Yağı:

Astrocaryum murumuru çekirdeği yağı oda sıcaklığında katı halde bulunan kokusuz bir yağdır. Cildin nemli kalmasına yardımcı olur. Brezilya palmiye ağacından elde edilen Murumuru çekirdeği yağı palm yağı ile aynı özelliklere sahiptir.