Çevre Dostu, Dayanıklı ve Konforlu Hediye Alternatifleri Timberland’de

Timberland kadın ve erkek koleksiyonları ile yeni yıla yaklaştığımız bu günlerde bizleri gelecek maceralara hazırlıyor. Markanın köklü outdoor stilini yansıtan koleksiyonlar, mevsim şartlarına karşı ihtiyaç duyulan korumadan ödün vermiyor. Çevre dostu, inovatif ve işlevsel hediye alternatifleri arayanlar için Timberland eko-inovatif materyallerle tasarlanan zamansız ikonik modellerin yanı sıra, yenilikçi stillerle de karşımıza çıkıyor. Koleksiyonlardaki parçalar, yüksek performans için tasarlanan özellikleri sayesinde adımlara ve kombinlere “cesaret” katıyor.


 
Zamansız klasik sevenlere: Timberland 6 Inch
40 yılı aşkın süredir kış aylarının vazgeçilmezi olmayı sürdüren Timberland 6 Inch ikon botlar bu sezon da karşımızda. Zamansız hediyeleri sevenler için her sezonun favorisi olmayı sürdüren bu model, tüm Timberland ürünleri gibi çevre dostu üretim tekniklerini benimsiyor. Dikişli, su geçirmez yapısıyla konfordan ödün vermeden zorlu koşullara dayanacak şekilde üretilen kadın ve erkek bot koleksiyonu klasik sarı, tarçın ve siyah renklerin yanı sıra farklı detayların eşlik ettiği premium yenilikçi modellerle de karşımıza çıkıyor. (4.199 TL)

İlhamını 6 Inch Botlardan alan feminen ve cesur bir model: Timberland Sky
Timberland bu sezon gücünü arşivindeki ikonik stillerden alarak yenilenen modellere sahip. Bunun en önemli temsilcisi kalın, yüksek topuk ve buğday nubuk tasarımıyla Sky 6 Inch Kadın Botu (2.999TL). İlhamını ikonik 6 Inch Timberland botlardan alan bu model, modern ve feminen bir görünüm yansıtıyor.
 
Timberland Sky 6 Inch Kadın Botu, tüm Timberland ürünleri gibi çevreye duyarlı materyaller kullanılarak tasarlandı. Better Leather materyal kullanılarak üretilen modelin tasarımında aynı zamanda, en az yüzde 50 geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış ReBOTL™ kumaş astar tercih edildi. Timberland Sky 6 Inch Kadın Bot modeli, hafif OrthoLite taban özelliği ile gün boyu konfor sağlıyor.

Uzun yürüyüşler için yeterince güçlü, şehir hayatı için yeterince konforlu: Euro Hiker yürüyüş botları
İlk kez 1988 yılında piyasaya sunulan bir Timberland klasiği olan Euro Hiker yürüyüş botları, günlük kullanım için daha hafif ve esnek versiyonuyla ve çok yönlü kullanımıyla yeni yıla yaklaşırken tekrar bizlerle buluşuyor. Erkek ve Kadın Euro Hiker Yürüyüş Botları (2.699TL ve 3.799TL) koruyucu burun kısmı ve kauçuk dış tabanıyla tüm zeminlerde ve hava koşulunda dayanıklılık sunuyor. Bu botlarda kullanılan Timberland’in ayaklardaki yorulmayı en aza indirmek üzere tasarlanan Anti-Fatigue Teknolojisi sayesinde, bütün gün iyi hissetmek ve tarz görünmek mümkün. Botun tasarımında kullanılan köpük tabanın özel sistemi ise her adımda sarf edilen enerjiyi geri dönüştürmek için tasarlandı.
 
Timberland’in her zaman outdoor maceralara hazır olmamızı sağlayan ve ilhamını arşiv stillerinden alan Vibram Euro Hiker Shell Toe Kadın ve Erkek Botlarında (4.499TL) ekolojik bilinç yine ön plana çıkıyor. Modern renk seçimleri ve detayları kadar yürüyüşler için uygun tasarıma sahip bu model, üst düzey Vibram dış tabanı ile ideal bir yol tutuşu sunarken, kauçuk burun özelliği sayesinde ek koruma sunuyor. Yüzde 50 geri dönüştürülmüş plastikten elde edilen su geçirmez ReBOTL astar ve Timberdry su geçirmez membranı sayesinde tüm hava şartlarında ayakların kuru kalmasını sağlıyor. Vibram Euro Hiker Shell Toe Botlarda (4.499TL) öne çıkan diğer çevre dostu materyaller ise Better Leather ve yüzde 50 geri dönüştürülmüş plastikten elde edilen astar.
 
Dayanıklı tasarımı ve ultra konfor ile Heritage Su Geçirmez Kadın Botları
Timberland Heritage Bot koleksiyonları (3.999TL), rahat yastıklaması ve ayak kemeri desteği ile mevsimlerin zorlu koşullarının üstesinden gelecek şekilde tasarlandı. Modern görünümünün dışında, üst düzey dayanıklılık sunan da kadın bot koleksiyonu, çevresel uygulamalarda Gümüş olarak derecelendirilmiş bir tabakhaneden temin edilen üstün kaliteli Better Leather malzeme kullanılarak üretildi. Bu modelin tasarım sürecinde geri dönüştürülmüş plastikten üretilmiş TimberDry™ nefes alabilir su geçirmez özellikli yalıtım teknolojisi ile dayanıklı ReBOTL™ kumaş kullanıldı.
  
Modern stili yansıtan, üstün konforlu dış giyim koleksiyonları
Şehirli kadınların gündüzden geceye devam eden stilleri için çift taraflı giyilebilme özelliğine sahip, Uzun Yalıtımlı Şişme Kadın Montu sezonun hit ürünlerinden. Su itici özelliğe sahip şişme mont, tüm Timberland ürünleri gibi geri dönüştürülmüş materyaller kullanılarak tasarlandı. (7.599TL) 

Timberland’in dış giyim koleksiyonlarında klasik tarzın modern yorumlarıyla karşılaşıyoruz. İlk kez 2008’de tanıtılan Timberland Benton Su Geçirmez 3’ü 1 Arada Mont yeniden bizlerle. Üstün el işçiliği ve outdoor performansın en yüksek yansıması olan bu tasarım, kaplamasında kullanılan su geçirmez DryVent koruma ve geri dönüştürülmüş plastikten üretilen sıcak tutma özelliği sunan polar astara sahip. Arşivden günümüzde taşınarak modern maceralara uyarlanan Benton Erkek Montu (6.699TL), hafif yapısı ve sıcak tutan astarı sayesinde kolayca tüm kombinlere uyum sağlayabiliyor. Yeşil ve kahverengi olarak iki renk alternatifiyle karşımıza çıkan mont, tüm katmanlarıyla birlikte kullanıldığında ise en üst seviye koruma ve konfor sunuyor.
 
İş stilinden ilham alan dış giyim koleksiyonları, zorlu havalarda dışarıdaki maceralardan geri kalmak istemeyenler için ideal bir hediye seçeneği vadediyor. Duck kumaştan üretilen Progressive Utility Siyah ve Yeşil Yalıtımlı Erkek (4.399TL) ve Kadın (4.599TL) Montları ile sezonun havalı görünümlerinden birini yakalamak mümkün. Tüm Timberland ürünleri gibi iyi gözüktüğü kadar çevre dostu tasarımıyla iyi de hissettiren bu stil, iddialı tarzını çift renkli tasarımı ve geri dönüştürülmüş materyalden üretilen sıcak yalıtım sunma özelliğinden alıyor. Yüzde 100 organik pamuk kanvas malzemesi sayesinde doğal koruma sunarken kış mevsiminin doğal şartlarıyla da cesurca uyum sağlıyor.
 
Limited koleksiyon sevenler için: RÆBURN imzalı eko-inovatif Earthkeepers
Sürdürülebilir tasarım anlayışının öncüsü Christopher RÆBURN imzalı Timberland Earthkeepers® koleksiyonu tamamı unisex, modern, işlevsel ve eko-inovatif ürün tasarımlarını yansıtıyor. Earthkeepers® by RÆBURN koleksiyonu yüksek kaliteli, çevreye duyarlı materyaller kullanarak sorumlu tasarımın sınırlarını zorlayan, progresif ve deneysel bir moda anlayışını sahipleniyor.
  
Koleksiyonun öne çıkan parçalarından Timberloop Utility Kadın ve Erkek Botları (3.799TL), tamamı sorumlu materyaller kullanılarak tasarlandı. İkonik renklerin yanı sıra trend renkleri de yansıtan bu özgün bot koleksiyonu, dereceli tabakhanelerden elde edilen birinci sınıf deri ve ağaçlardan elde edilen doğal kauçuktan yapılmış dayanıklı dış tabana sahip. Bot koleksiyonunun içerisinde, geri dönüştürülmüş plastik ReBOTL materyaller ile üretilen çıkartılabilir, esnek ve ayakları kavrayan örgü kumaş iç kısım bulunuyor. Timberland’in döngüsel ürün tasarımına olan bağlılığını yansıtan bu botlar, kullanım ömürlerinin sonunda tamamen demonte edilebilir ve geri dönüştürülebilir bir yapıda tasarlandı.      
 
Bu sezonun outdoor maceraları için eko-yenilikçi bir tarz sunan Earthkeepers® by RÆBURN Parka (18.999TL), yüzde 100 geri dönüştürülmüş pamuk dahil olmak üzere çevreye duyarlı materyaller ile üretildi. Koleksiyonun sorumlu ve minimal tasarım anlayışına uygun olan bu eko-inovatif tarz, su geçirmezlik ve yalıtım özelliklerine sahip.
 
Earthkeepers EK+ stilleri, kullanılan malteryallerin en az yüzde 95’inin çevreye duyarlı olmasıyla, Timberland’in en üst düzey çevre dostu ve yenilikçi tasarımlarını yansıtıyor. Koleksiyondaki yer alan tüm modeller, özel hissettirdiği kadar iyi de hissettirecek parçaları kapsıyor: yumuşak dokulu yeşil kapüşonlu Earthkeepers® by RÆBURN Sweatshirtler  (4.499TL), çift renkli yarı fermuarlı Earthkeepers® by RÆBURN Puffer Mont (12.999TL) ve yeşil Fermuarlı Polar (4.799TL) bu limited edition koleksiyonda öne çıkan parçalar. Earthkeepers EK+ Sırt Çantası (2.999TL) modeli ise ihtiyacınız olan tüm özellikleri eğlenceli ve renkli bir dokunuşla birleştiriyor. Yüksek dayanıklılık için yüzde 100 geri dönüştürülmüş polyester CORDURA® ECO kumaştan yapılmış dış katman ve konforlu biyo bazlı EVA karışım köpük omuz askıları ile çevreye duyarlı bir şekilde üretildi.